Liidu info - EML tegevuse ülevaade

 

EML tegevuse ülevaade

 

 

Maksumaksja sõber ja vaenlane
EML annab alates 1999. aastast välja Maksumaksja sõbra ja vaenlase tiitleid. Aasta Maksumaksja sõbra tiitliga ja sellega kaasneva auhinnaga pärjatakse isikud, kes on aasta jooksul oma tegude või sõnadega avaldanud kõige positiivsemat mõju maksumaksja õigustele, teadlikkusele ja rahakotile.
Aasta Maksumaksja vaenlase tiitli ja sellega kaasneva meene saavad isikud, kelle sõna ja tegu või tegevusetus on aasta jooksul muserdanud maksumaksjat ja laastanud tema rahakotti.

Maksumaksja sõbrad ja vaenlased (Fotod)

 


Maksupööripäev
ad

EML tähistab igal aastal maksupööripäeva. Maksupööripäev arvutatakse jooksva aasta maksukoormuse (maksutulude ja sisemajanduse koguprodukti suhe) prognoosi alusel. Maksukoormuse määra alusel jagatakse kalendriaasta kaheks osaks. Aasta alguses on päevad, mille jooksul maksumaksjad töötavad sümboolselt riigi heaks ja maksupööripäevast algab see osa aastast, mille jooksul teenitud tulu jääb maksumaksjale. Traditsiooniliselt kohtub EML delegatsioon maksupööripäeval rahandusministriga ja annab üle sümboolse meene.

 

Maksupööripäevad (Fotod)

 


Protestiaktsioon Riigikogu kuluhüvitiste vastu

2007. aasta juunis kogus EML 18827 toetusallkirja pöördumisele, milles protesteeriti Riigikogu liikmete kuluhüvitiste korra muutmise kava vastu. Riigikogu võttis protesti kuulda ja loobus kavandatud plaanist. EML tunnistas kõik 18827 toetusallkirja andjat 2007. aasta maksumaksja sõbraks osalusdemokraatia ja kodanikuühiskonna edendamise eest. Tolleagsete sündmuste meenutuseks on valminud ka dokumentaalfilm “Suvevalgus”.

Vaata ülevaadet allkirjade kogumise aktsioonist
Vaata ka kuluhüvitiste teema kajastust meedias
Vaata dokumentaalfilmi "Suvevalgus"
 


Maksundusalaste uurimistööde konkurss

Alates 2000. aastast korraldab EML maksuteemaliste uurimistööde konkursse, millest osavõtt kasvab iga aastaga. Konkursil on osalenud paljude Eesti kõrgkoolide üliõpilased, esitatud on teoreetilise ja praktilise sisuga töid nii õigusteaduse, majandusteaduse kui ka muude sotsiaalteaduste valdkonnast. Parimate tööde autorid saavad rahalisi preemiaid ja võidutööd publitseeritakse ajakirjas MaksuMaksja. Alates 2007. aastast maksab konkursi rahalised auhinnad välja EML poolt asutatud sihtasutus Maksumaksjate Liidu Fond.

 

Konkursi võitjad (Fotod)

 

 

Ajakiri MaksuMaksja
EML annab välja kord kuus ilmuvat ajakirja MaksuMaksja. Aja jooksul on ajakirjast kujunenud tunnustatud professionaalne maksualane väljaanne. Lisaks oma ala asjatundjate õpetlikele ja harivatele lugudele ning praktilise sisuga infole ja nõuannetele sisaldab ajakiri intervjuusid ja arvamuslugusid üldhuvitavatel teemadel, omal kohal on ka naljanurk. Ajakirja kaudu edastab EML oma liikmetele regulaarselt infot liidu tegevuse ja saavutuste kohta. EML liikmed saavad ajakirja tasuta.

 

Ajakirja veebiväljaanne

 

Saade “Maksumaksja” Kuku raadios
Veebruaris 2007 alustas EML koostöös Kuku Raadioga iganädalast raadiosaadet "Maksumaksja". Saadetes käsitleme tavalisele maksumaksjale elulisi probleeme ja teemasid, millega EML ja tema liikmed oma igapäevatöös kokku puutuvad. Tutvustame seadusemuudatusi ja kohtupraktikat ning pressis kajastatud maksuteemasid ning võtame jutuks EML poolt tõstatatud üldisi maksu- ja eelarvepoliitilisi probleeme ja esitatud ettepanekuid. Saatejuht on EML juhatuse esimees Lasse Lehis.
 


Koolitus

EML korraldab maksumaksjatele maksu-, õigus- ja raamatupidamisalast koolitust. Lisaks tavapärastele seminaridele korraldame sügiseti suure maksukonverentsi koos EML aastapäeva piduliku tähistamisega, veebruaris korraldame suure seminari majandusaasta aruande koostamisest ja algava aasta maksumuudatustest, juunis lõpetame koolitushooaja suveseminariga. Liidu liikmed saavad koolitusel vähemalt 30% hinnasoodustust, lisaks anname täiendavaid soodustusi uutele liikmetele ja püsiklientidele.


Koolituskalender

 

 

Maksuseaduste kogumik
EML annab iga aasta välja maksuseaduste kogumiku, mis sisaldab kõiki Eesti maksuseadusi, nende rakendamiseks antud määrusi, deklaratsioone ja vorme ning on varustatud Tartu Ülikooli finantsõiguse dotsendi, EML juhatuse esimehe dr. iur. Lasse Lehise kommentaaridega. EML liikmed saavad kogumikku tasuta.

 

Koostöö

Oma eesmärkide saavutamiseks teeb EML koostööd mitmete riigiasutustega ja kolmanda sektori esindajatega. Selleks, et tagada liikmete kvaliteetne teenindamine ning hoida ajakirja kõrget taset, teeme koostööd maksuteadlaste ja teiste tunnustatud erialaspetsialistidega.

 

Koostööpartnerid

 

EML on Maailma Maksumaksjate Ühenduse (WTA - http://www.worldtaxpayers.org), Euroopa Maksumaksjate Ühenduse (TAE - http://www.taxpayers-europe.org) ja Rahvusvahelise Maksuõiguse Ühingu (IFA - http://www.ifa.nl) liige.

 

 

  http://www.maksumaksjad.ee
Prinditud www-aadressilt:   http://www.maksumaksjad.ee/modules/tinycontent/index.php?id=10