Maksumaksja portaal - Eesti 2008. aasta Väljapaistva Noore Inimese auhinnalaureaadid on Ahti Heinla, Lasse Lehis ja Ülle Rüüson JCI Estonia pressiteade - 2008 > oktoober (nr 10) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
EML ajakiri MaksuMaksja > 2008 > oktoober (nr 10) > Eesti 2008. aasta Väljapaistva Noore Inimese auhinnalaureaadid on Ahti Heinla, Lasse Lehis ja Ülle Rüüson JCI Estonia pressiteade
Eesti 2008. aasta Väljapaistva Noore Inimese auhinnalaureaadid on Ahti Heinla, Lasse Lehis ja Ülle Rüüson JCI Estonia pressiteade

24.09.2008

www.jci.ee

JCI Estonia poolt välja antava Eesti Väljapaistva Noore Inimese ehk TOYP (The Outstanding Young Person) auhinna vääriliseks tunnistati sel aastal Ahti Heinla (teaduse ja tehnoloogia kategooria), Lasse Lehis (poliitika- ja seadusloome kategooria) ning Ülle Rüüson (ühiskondliku tegevuse kategooria). TOYP auhinnavõitjad selgusid JCI Estonia iga-aastase juhtimiskonverentsi raames toimunud pidulikul auhinnatseremoonial 20. septembril.

TOYP teaduse ja tehnoloogia kategooria auhinnalaureaat Ahti Heinla on 2003. aastal ilmavalgust näinud Skype’i üks neljast loojast. Samuti on Ahti Heinla aktiivselt osalenud mitmetes heategevusprojektides, sh on ta prügikoristuskampaania Teeme Ära 2008 idee üks autoritest ja tehnoloogiliste lahenduste väljatöötaja ning Eestimaa Looduse Fondi nõukogu liige ja toetaja.

TOYP poliitika- ja seadusloome kategooria auhinnalaureaat Lasse Lehis on Eesti tuntuim maksuspetsialist. Ta on osalenud aktiivselt Eesti Vabariigi seadusloomes, sh tulumaksuseaduse, maksukorralduse seaduse, haldusmenetluse seaduse, avalik–õiguslike rahaliste nõuete sundtäitmise seaduse eelnõude koostamisel, samuti on ta Eesti Vabariigi tulumaksuseaduse eelnõu autor.

TOYP ühiskondliku tegevuse kategooria auhinnalaureaat Ülle Rüüson on suutnud luua jätkusuutlikke ja terviklikke koostöösüsteeme eesmärgiga hoida ja parandada elukvaliteeti. Tema tegevuse peamiseks sihtrühmaks on eelkõige olnud lapsed ning noored. Ülle Rüüson on seatud sihtide saavutamiseks aktiivselt kaastegev olnud ka Eesti Haigekassa rahvatervisekomisjoni, Eesti Terviseedenduse Ühingu, Eesti Punase Risti Raplamaa Seltsi, Lastekaitse Liidu, Noorte nõustamise keskuse MTÜ Rapla Noorte Nõukoja, Rapla maakonna uimastiennetusnõukogu, traumanõukogu ja tervisenõukogu, Rapla valla volikogu ja sotsiaalkomisjoni, MTÜ Rapla Linna Võrkpalliklubi ja MTÜ Valtu Küla töös.

TOYP Eesti 2008. aasta hindamiskomisjoni kuulusid ajalehe Postimees peatoimetaja Merit Kopli, Geenivaramu direktor Andres Metspalu, kirjastaja Alo Murutar, ettevõtja Vahur Kukk ning JCI Estonia Senati president Jüri Tümanok.

Auhind Väljapaistvale Noorele Inimesele on osa Junior Chamber International (JCI) ülemaailmsest programmist. TOYP auhinna võitmise eelduseks on kandidaadi märkimisväärsed saavutused oma tegevusvaldkonnas ning erakordne edu, mis on toonud kasu kogu ühiskonnale. Kandidaate saab esitada kümnes kategoorias, sh äri, poliitika, akadeemiline tegevus, kultuur, eetika, meditsiin, religioon, sotsiaalne ja ühiskondlik tegevus ning isiklik täiustumine. TOYP maailma tasandil tunnustab JCI igal aastal kümmet silmapaistvat alla 40-aastast inimest, kes on välja valitud rahvuslikul tasandil võitnud auhinnalaureaatide hulgast. Eestist on TOYP maailmaauhinna vääriliseks tunnistatud Eesti Vabariigi peaminister Mart Laar kategoorias “Poliitika, seadusloome ja valitsus” (1993) ning Eesti e-valimiste süsteemi looja Tarvi Martens (2007).

TOYP auhinnatseremoonia korraldajaks on JCI Estonia ehk Eesti noortekoda. JCI on ülemaailmne aktiivseid noori ühendav mittetulunduslik organisatsioon, mis on maailmas suuruselt kolmas vabatahtlike ühendus. JCI eesmärkideks on noorte inimeste juhioskuste ja sotsiaalse vastutustunde arendamine, vabale ettevõtlusele kaasaaitamine, ühiskonnas toimuvate positiivsete protsesside toetamine ja algatamine ning rahvusvaheliste suhete arendamine. JCI hõlmab ligi 10 000 kohalikku koda rohkem kui 200 riigis, JCI aktiivseid liikmeid on kokku üle 300 000. Organisatsiooni on 62 tegevusaasta jooksul kuulunud ühtekokku ligi 25 miljonit inimest. JCI Estonia ühendab endas 12 kohalikku koda ja ligi 500 inimest, organisatsioon tegutseb Eestis üheksateistkümnendat aastat.

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo