Maksumaksja portaal - Anname valitsusele jalaga p…sse! Lasse Lehis - 2009 > mai (nr 5) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
EML ajakiri MaksuMaksja > 2009 > mai (nr 5) > Anname valitsusele jalaga p…sse! Lasse Lehis
Anname valitsusele jalaga p…sse! Lasse Lehis


Just sellise pealkirjaga plakati paigutas Baieri maksumaksjate liit hiljuti Münchenis linnaväljakule ja riputas üles internetti. Sellega protesteerib maksumaksjate liit valitsuse tegevuse vastu. Mis neile siis ei meeldi?

Maksumaksja ei ole nõus garanteerima pangadirektorite preemiaid. Valitsus kulutab raha pankade ülesostmiseks ja toetamiseks. Pangad ja kindlustusseltsid on oma hädades ise süüdi. Eriti taunitav on see, et riigi rahasüste finantseeritakse laenudega – Saksamaa riigivõlg kasvab igas sekundis 4439 euro võrra. Maksumaksjate liit nõuab tulevaste põlvede arvelt kulutamise lõpetamist.

Maksumaksjate liit ei ole nõus autotööstuste toetamisega, vaid on arvamusel, et selle asemel tuleks vähendada keskklassi ja väikeettevõtjate maksukoormust – just see oleks parim majanduse päästepakett. Samuti protesteerib maksumaksjate liit käibemaksu tõusu ja maksusoodustuste kaotamise vastu ning nõuab kuluka ja ebaefektiivse tervishoiusüsteemi reformimist.

Maksumaksjate liit nõuab valitsuselt põhiseaduse austamist ja maksuõiguse üldpõhimõtetest kinnipidamist. Liit võitis hiljuti kohtuprotsessi, millega tunnistati maksumaksjate õigust saada tulumaksusoodustust kodu ja töökoha vahel sõitmise kuludelt. Järgmisena võetakse ette pärandimaks ja 1990. aastal Ida-Saksamaa ülesehitamise toetamiseks kehtestatud solidaarsusmaks, mis on “kogemata” jäänud tänaseni kehtima.

Pikemalt võivad saksa keele oskajad sellest aktsioonist lugeda internetist aadressil www.in-den-arsch-treten.de.

Ja mis sellel kõigel Eestiga pistmist on? Ega vist ei olegi. Meil on ju kombeks, et mats ei ropenda. Nah***, poh*** ja kuluhüvitis on meil valitute privileeg. Valijatele jäävad puhastustuli ja kärbatanud pabul.

Lasse Lehis

EML juhatuse esimees

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo