Maksumaksja portaal - Hoiame kokku ehk Töö tegi inimesest osakonnajuhataja. Lasse Lehis - 2008 > september (nr 9) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
EML ajakiri MaksuMaksja > 2008 > september (nr 9) > Hoiame kokku ehk Töö tegi inimesest osakonnajuhataja. Lasse Lehis
Hoiame kokku ehk Töö tegi inimesest osakonnajuhataja. Lasse Lehis

Eelarve kulude kokkuhoiu üks võimalus on riigiasutuste töö ümberkujundamine ja ametnike arvu vähendamine. Kriitikute arvates on sellest palju räägitud, aga vähe tehtud. Siiski päris nii see ei ole. Rahandusministeerium, võib-olla soovist olla teistele eeskujuks, asus kiirelt tegutsema ja juba oleme lehtedest lugenud päevapealt endisteks ministeeriumiametnikeks muutunud inimeste mälestusi oma koondamisest. Kuid lisaks koondamisele võttis ministeerium ette ka struktuurimuudatused. 18. augustil saadeti kooskõlastamiseks Rahandusministeeriumi põhimääruse muutmise eelnõu (nr 17360).

Eelnõust selgub: kokkuhoid seisneb muuhulgas selles, et luuakse uus asekantsleri koht ja suurendatakse osakondade arvu 18-lt 33-le. Sellega seoses kaotatakse osakondade sees talitused ning talitusejuhatajatest saavad järelikult osakonnajuhatajad. Arvestades, et aastavahetuse seisuga oli ministeeriumis täistööajale taandatult 364 töötajat ja nendest 60 kavatsetakse koondada, tuleb järelikult üks osakond iga 9 ametniku kohta. Kui osakondade arvu suurendamine tõepoolest muudab ministeeriumi juhtimise efektiivsemaks ja säästlikumaks, siis miks ei võiks teha igale ametnikule oma osakonda? Või veel parem, teeks kõigist asekantslerid. Nii nagu kunagise menuka teleseriaali M-Klubi liikmed majandasid hotelli, mille personal koosnes vaid seitsmest direktorist, kelle tipus kroonis juhtimisdirektor.

Nagu iga uus asi, ei ole ka Rahandusministeeriumi edumeelne algatus leidnud mõistmist. Eelnõu saadeti kooskõlastamiseks kõikidele ministeeriumidele, kuid arvatavasti lõi dokument kõik keeletuks, sest kooskõlastustähtaja jooksul laekus vaid üks vastus. See tuli Justiitsministeeriumist ja kõlab järgmiselt:

Justiitsministeerium tunnustab Rahandusministeeriumit struktuuride optimeerimise ja kulude kokkuhoiu eest. Siiski ei saa me kooskõlastada määruse eelnõud, kuna konkreetne lahendus suurendab, mitte ei vähenda segadust ministeeriumide struktuuride erinevate ülesehituste osas.

Lasse Lehis
EML juhatuse juhtimise osakonna juhataja
(endine juhatuse esimees)

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo