Maksumaksja portaal - Maksu- ja tolliametnikud tahavad palka juurde. EPL Ärileht, Lasse Lehise kommentaar - 2007 > november (nr 11) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
EML ajakiri MaksuMaksja > 2007 > november (nr 11) > Maksu- ja tolliametnikud tahavad palka juurde. EPL Ärileht, Lasse Lehise kommentaar
Maksu- ja tolliametnikud tahavad palka juurde. EPL Ärileht, Lasse Lehise kommentaar

Eesti Maksu- ja Tolliametnike Ametiühingute Liidu sõnul peaksid kõikide jõustruktuurides töötavate riigiametnike palgad olema võrdsed.

Ametiühingu sõnul näeb 2008. aasta eelarve piirivalvurite, vangla-, päästeametnike ja politseinike miinimumpalgaks ette 9000 krooni, mis on ligi 4000 krooni suurem kui tänavune maksu- ja tolliametnike palk.

See võib ühingu hinnangul kaasa tuua hulgalise maksu- ja tolliametnike äravoolu teistesse jõustruktuuridesse ja erasektorisse.

“Eesti riigile on väga kahjulik ka see, et erinevates jõustruktuurides analoogset tööd tegevad riigiametnikud - narkokoerajuhid, juristid, uurijad - saavad erinevat palka,” leidis ühingu juhatus tänasel kogunemisel. “Vähe on väärtustatud maksuametnike suuri erialaseid teadmisi nõudev töö.”

Ühingu hinnangul on praegune palgapoliitika läbimõtlematu. Jõustruktuurides erinevate palkade kehtestamine on väga kahjulik Eesti riigile, sest sellega kaasneb pidev koolitatud ametnike liikumine ühest jõustruktuurist teise ning madalama palgatasemega ametite tegevuse efektiivsuse nõrgenemine.

Ametiühing palub riigikogul ja valitsusel kõikides jõustruktuurides (sh Maksu- ja Tolliamet) ühesuguste miinimumpalkade kehtestamist.

EPL Ärileht, 24.10.2007

www.arileht.eeKommentaar

Lasse Lehis

Edumeelsete Munitsipaalteadlaste ja Maksuteadlaste Sõltumatu Ametiühingu laekur

Mina tean maksu- ja tolliametnike palkadest kahjuks üsna vähe, näiteks seda, et tegevusvaldkonna põhjaliku tundmise, erialase kompetentsuse, eriti kõrge vastutuse määra, suure tegevusulatuse ja lojaalsuse eest võib 10 000 kroonise põhipalgaga ametnikule maksta 25 000 krooni lisatasusid. Sestap ei oska ma ka suurt midagi arvata, kelle palka peaks tõstma või mis juhtub, kui kõigi palka ei tõsteta.

Kui see oleks minu teha, siis mina tõstaks kindlasti nende ametnike palka, kes juhivad ametiühingut ja kirjutasid kokku selle pressiteate. Ja teeks seda eelkõige selle pärast, et tegemist on ausate eesti meestega, kes ei aja mingit haiget “kliendi” juttu, vaid räägivad asjadest nii, nagu need on – Maksu- ja Tolliamet on jõustruktuur. Ma usun, et ka Hispaania kuningas oleks samamoodi öelnud.


Samal teemal MaksuMaksjas varem ilmunud:

Lasse Lehis. Kas riigilõiv on teenus? – 2007, nr 10, lk 13.

Lasse Lehis. Veelkord klientidest. – 2007, nr 8, lk 6-7.

Lasse Lehis. Hea sõna võidab kurja väe. – 2007, nr 1, lk 8-9.

Ranno Tingas. Maksumaksja homme targem kui täna. – 2006, nr 12, lk 5.

Lasse Lehis. Kliendid kiidavad. – 2006, nr 11, lk 14.

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo