Maksumaksja portaal - MaksuMaksja lugeja ei ole maksuasjades üksi. Imbi E. Kaljuste - 2006 > veebruar (nr 2) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
EML ajakiri MaksuMaksja > 2006 > veebruar (nr 2) > MaksuMaksja lugeja ei ole maksuasjades üksi. Imbi E. Kaljuste
MaksuMaksja lugeja ei ole maksuasjades üksi. Imbi E. Kaljuste

2004. a sügisel viis MaksuMaksja läbi lugejaküsitluse, mille tulemusi pole ajakiri seni tutvustanud. Täidetud ja tagasisaadetud ankeetide arv polnud ajakirja 3000-se kogutiraa˛iga küll võrreldav, kuid toimetus loodab, et selles väheses peegeldub nagu veepiisaski terve ookean, kust see pärit on.

Küsitlus näitas, et MaksuMaksja lugeja teab, mida ta tahab ja kust ta enda jaoks huvitava teema leiab. Tugevalt ilmneb seotus EML-iga, kellele soovitakse jõudu ja vahendeid ajakirja ilmutamiseks. Kõige sõnakam vastaja märkis liidu ja ajakirja omavahelise seotuse kohta: „EML jagab oma teadmisi MaksuMaksja vahendusel laiadesse rahvamassidesse.“

Rõõmu teeb, et lugeja on ajakirjaga üldiselt rahul ja et samas sai selgemaks siht, kuhu edasi minna. MaksuMaksjat tajutakse aktiivse väljaandena tänu EML enda ühiskondlikult aktiivsele positsioonile.

MaksuMaksjat peetakse valdavalt sisukaks, hea teemavalikuga, praktiliseks, aktuaalseks ja arusaadavaks väljaandeks, mille artiklid on huviga loetavad, elulised, asjakohased, põhjalikud ja käsitlevad teemasid ammendavalt.

Ootamatult vähe kasutavad paberkandjal ajakirja lugejad MM veebiversiooni.

Ankeedivastuste põhjal ootavad lugejad endiselt maksu- ja raamatupidamisalaseid artikleid. Vaieldamatult kõige loetavamad rubriigid on seadusemuudatused ja raamatupidamine, järgnevad maksuprobleemid, nõuanded ja juristi vastused. Sama kõrge loetavus on ka maksuameti kommentaaridel.

Vastajad andsid head nõu kirjutada võrdlevalt EL liikmesriikide maksusüsteemist, väikeettevõtlusest, maksude optimeerimisest, tööseadusandlusest jm teemadel, soovitasid lisada auditeerimise, tööseadusandluse ja majandusarvestuse rubriigi.

Maksumaksja – enamasti maksusid arvestav raamatupidaja – soovib leida ajakirjast kindlustunnet maksude maksmisel ja maksuprobleemide lahendamisel. Seda püüab EML uueneva MaksuMaksja kaudu jätkuvalt pakkuda.

Imbi E. Kaljuste

MaksuMaksja peatoimetaja

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo