Maksumaksja portaal - Elukestev õpe on mind saatnud kogu aeg. Inge Ojakäär - 2006 > veebruar (nr 2) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
EML ajakiri MaksuMaksja > 2006 > veebruar (nr 2) > Elukestev õpe on mind saatnud kogu aeg. Inge Ojakäär
Elukestev õpe on mind saatnud kogu aeg. Inge Ojakäär

Olen uus inimene teie seas ja ütlen TERE! Eesti Maksumaksjate Liidu liikmetele ja kõigile, kes liidu ajakirja juhtuvad lugema.

Iga inimene võib endast kirjutada raamatu, kui vanust on kogunenud elukaarel poole peale. Hetkel ma seda siiski ei tee, teen vaid mõned nopped enda tutvustamiseks – sellest, mis aitab mind paista oma teekonnal koolitajana, nii et siis karjäärist ja väheke huvialadest.

Olen Kaalud, kui see midagi ütleb, aga kellele ütleb, ..., siis neile,... sest peab tunnistama, et lisaks ülipraktilise elule, millega maksumaksja igal sammul kokku puutub, on olemas veel midagi ja see osa on seotud inimese enda maailmaga, teiste inimestega meie ümber ning väärtustega, mis kõike seda ühte seovad.

Mul on kaks elukutset: kultuuritöötaja-koorijuht ja andragoog ehk täiskasvanute koolitaja. Viimase kohta ripub seinal kutsetunnistus.

Lisaametid on olnud lektoritöö, õppejõutöö Tehnikaülikoolis ja Tallinna Ülikoolis ning suhtlemistreeneri amet. Mul on koolitusluba läbi viia suhtlemisalaseid videotreeninguid.

Minu loenguteemad ei ole maksundusest, vaid „Personalitöö organisatsioonis“, „Käitumiskultuur ja etikett“, „Suhtlemisoskuste arendamine“ (koos videotreeninguga), „Eetika, sh kutse-eetika“.

Kunstilise juhi ja koorijuhina oli mul võimalus töötada viis aastat Keila kultuurimajas. Edasi kulges elu pereloomise teed. Võtsin aja maha kolmeks aastaks, et olla koos oma väikese armsa tütre ja perega. Nüüd on tütargi juba täiskasvanud ning töötab täiskasvanute koolitajana Sisekaitseakadeemias.

Minu tööalane karjäär aga kulges koolitades täiskasvanuid erinevates organisatsioonides: Rahvakultuuri Arendus-ja Koolituskeskus, Eesti Haldusjuhtimise Instituut, Sisekaitseakadeemia täiendõppekeskus, Avaliku teenistuse Arendus-ja Koolituskeskus.

Kaasaegne elufilosoofia „Elukestev õpe” on mind saatnud kogu aeg. Olen osalenud loendamatutel koolitustel ja õppereisidel, hetkel õpin Marketingi Instituudis turundust.

Õppimine ja tarkuse omandamine ei ole aga ainult koolitustel osalemine, kuigi see on üks klassikalisemaid viise, kuidas asjadest, nähtustest kõige kiiremal moel ülevaadet ja infot saada.

Õppimine on inimese jaoks kogu igapäevane elu, sealjuures oma huvialadega tegelemine.

Minu huvialadeks on lugemine – filosoofiline ja erialane kirjandus ning kirjandus, mis räägib lihtsalt inimesest, tema kohast maailmas, tunnetest ja mõtetest – biograafilised lood.

Muusika on see, mis annab mõtetele ja tunnetele „lendu”. Olen olnud koorilaulja ja õppinud muusikakoolis ning kuulan meeleldi head muusikat, olenemata ˛anrist.

Veel meeldib olla koos lähedastega, heade sõpradega – kuulata neid, rääkida nendega, lihtsalt veeta koos aega.

Miks vahetasin töökohta ja võtsin vastu EML koolitusjuhi ametikoha?

Esiteks on liikumine vajalik. Minu karjäär ei ole kulgenud niivõrd ametiala muutuste kaudu, vaid töötades samal elukutsel ja ametikohal eri organisatsioonides.

Uus keskkond, uued ülesanded, uued inimesed annavad võimaluse kõige kiiremal viisil ise areneda, teada seda, mida oskad ja suudad uues olukorras.

Tahan anda endast parima, et EML koolituste ja teise ürituste plaanid tehtaks pikema aja peale, et toimuvate ürituste kvaliteet oleks kõrge, et korraldatud ettevõtmised oleksid sellised, kuhu tahaksite alati tagasi tulla ning et info jõuaks liidu liikmeteni võimalikult väikese vaevaga.

Olen meeskonnatöötaja ja mul on väga hea meel, et kuu aja jooksul, mil olen EML-is töötanud, olen tutvunud rõõmsate ja professionaalsete kolleegidega, kes annavad endast parima meeskonna liikmena selleks, et liidul oleks oma liikmetega asjalik kontakt, et saaksime avatult rääkida nii rõõmudest kui ka igapäevategevuses ettetulevatest probleemidest.

Rõõmud aitavad eluga hästi toime tulla ja probleemid on suureks edasiviivaks jõuks elus.

Head koostööd soovides,

Inge Ojakäär

EML koolitusjuht

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo