Maksumaksja portaal - Euroopa Liit kaotas eelmisel aastal salasigarettide tõttu 10 miljardit eurot maksutulu - 2019 > Juuni/juuli (nr 6/7) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
EML ajakiri MaksuMaksja > 2019 > Juuni/juuli (nr 6/7) > Euroopa Liit kaotas eelmisel aastal salasigarettide tõttu 10 miljardit eurot maksutulu
Euroopa Liit kaotas eelmisel aastal salasigarettide tõttu 10 miljardit eurot maksutulu

Philip Morris Eesti pressiteade
10.06.2019

KPMG läbi viidud värske uuringu kohaselt kaotas Euroopa Liit eelmisel aastal salasigarettide tõttu 10 miljardit eurot maksutulu. Hinnangute kohaselt suitsetati Euroopa Liidus eelmisel aastal 43,6 miljardit salasigaretti ehk sama palju kui Ühendkuningriikides, Austrias ja Taanis kokku. Salasigaretid moodustavad 8,6% sigarettide tarbimisest Euroopa Liidus.

Võrreldes eelmise aastaga on üldine salasigarettide tarbimine jäänud samaks, kuid võltsitud toodangu osakaal on suurenenud üle 30%, mis on siiani suurim mõõdetud turuosa. Samuti on ka tegemist ainsa salasigarettide grupiga, mis on iga-aastaselt kasvanud ning raporti kohaselt on kasv aset leidnud pooles EL liikmesriikidest. Mahtude poolest olid suurimad võltsitud sigarettide tarbijad Kreeka (1,5 miljardit sigaretti) ja Ühendkuningriigid (0,9 miljardit sigaretti). Euroopa Liidu väliste riikide maksumärgistusega illegaalsete sigarettidega osakaal on aga stabiilselt langemas.

„Lisaks maksutulu vähendamisele ja ettevõtluse kahjustamisele soodustab salasigarettide turg kuritegevust kohalikes kogukondades ja töötab vastu pingutustele vähendada suitsetamist ning takistada sigarettide kättesaadavust noorte seas,“ ütles Alvise Giustiniani, PMI asepresident ebaseadusliku kaubanduse ennetuse valdkonnas.

Euroopa Liidu välised riigid on jätkuvalt suurimad suitsetavate ebaseaduslike sigarettide tootjad EL-is. Uuringust selgub, et Euroopa Liidu idapiiril on salasigarettide tarbimine vähenenud, mis viitab sellele, et nendes piirkondades on õiguskaitsealased tegevused vilja kandnud.

Legaalsete, kuid välismaiste sigarettide tarbimine kasvas 2018. aastal 10%, mis osutab sellele, et tarbijad ostavad välismaal olles odavamaid sigarette, selle asemel et hankida neid mustalt turult.

Ebaseaduslik kaubandus on kompleksne ja mitmetahuline probleem, mis kahjustab paljusid ühiskondlikke aspekte ning on piiriülene. Mitte ükski valitsus ega tööstus ei suuda seda probleemi üksi lahendada, vaid igaühel on selles võitluses oma roll täita. Võitlemaks ebaseadusliku kaubanduse vastu, investeerib Philip Morris International (PMI) oma tarneahela rangesse kontrollimisse ja toetab Euroopa Liidu regulatsioone tubakatoodete illegaalse kaubanduse piiramiseks. Lisaks jätkab PMI koostööd nii era- kui avaliku sektoriga, et aidata kaasa ülemaailmsete ebaseadusliku kaubanduse vastaste jõupingutuste edendamisele, sealhulgas ülemaailmse algatuse PMI IMPACT kaudu, mis toetab kolmandate osapoolte projekte ebaseadusliku kaubanduse ja sellega seotud kuritegude vastu.

Uuringu tellis PMI, kes on juhtimas tubakatööstuse ümberkujundamist, et luua suitsuvaba tulevik ja asendada sigaretid suitsuvabade toodetega.

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo