Maksumaksja portaal - TOIMETUSE VEERG - 2019 > Juuni/juuli (nr 6/7) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
TOIMETUSE VEERG

Juuni-juuli MaksuMaksjas eesootavatest maksumuudatustest

MaksuMaksja suvenumber toob lugejani värskemad maksumuudatused, nii et võib õigustusega tekkida küsimus, kas maksurahu hakkab läbi saama.

EML jurist Hiie Marrandi tutvustab tulumaksuseaduse muutmise eelnõu, millega võetakse üle järjekordne EL direktiiv, et tõkestada piiriüleseid maksude optimeerimise skeeme. Teiseks lahendatakse eelnõuga paar siseriiklikku pakilist muret, sh muutub ka renditööjõu maksustamise kord: nimelt saab Eesti õiguse renditöötajana Eestis töötava mitteresidendi töötasu tulumaksuga maksustada alates päevast, mil inimene Eestis tööle asub. Sarnaselt toimub Eesti „Kalevipoegade“ maksustamine näiteks Soomes.

Lisaks kirjutab Hiie Marrandi, et vähem kui kahe aasta pärast muutub väikeste (kuni 22-euroste) väärtusega saadetiste tellimine väljastpoolt Euroopa Liitu käibemaksu võrra kallimaks, see tähendab, et kauba importimisel on tarbijal võimalus ise postipakk deklareerida ja käibemaks tasuda.

EML juhatuse liige Martin Huberg annab ülevaate käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõust, mis samuti ajendatud järgmise aasta alguses jõustuva EL direktiivi ülevõtmisest. Direktiivi eesmärk on ühtlustada ja lihtsustada käibemaksusüsteemi teatavaid normide liikmesriikide vahelise kaubanduse maksustamisel. Muudatus puudutab nii laovarusid, aheltehinguid kui lootusetuid nõudeid.

Lisaks tutvustab Martin Huberg Justiitsministeeriumi koostanud täitemenetluse ümberkorraldamise kontseptsiooni koos välja pakutud lahendustega täitemenetluse reformimiseks, tuues seejuures välja Justiitsministeeriumi enda eelistuse.

Maksumaksjate liit pöördus kevadel õiguskantsleri poole, et selgitada välja, kas selline praktika, kus osalise või puuduva töövõimega isikuga töölepingut lõpetades jääb pikema põhipuhkuse eest hüvitatav osa tööandja kanda, samal ajal kui muul juhul riik selle hüvitaks, on töölepingu seadusega kooskõlas. Eelmises ajakirjanumbris kirjutasime, et õiguskantsler jagas EML seisukohta. Nüüdseks oleme saanud teada, et pärast õiguskantsleri pöördumist on Sotsiaalkindlustusamet otsustanud praktikat muuta. Samas, töölepingu seaduse kohaselt saab tööandja esitada Sotsiaalkindlustusametile hüvitamistaotluse hiljemalt kolme kuu jooksul arvates isiku puhkuse kasutamise kuust. Seega, kuigi praktikat muudetakse alates 01.07.2019. aastast, soovitame Sotsiaalkindlustusametiga kontakteeruda ka nendel, kellel ei ole veel kolmekuuline tähtaeg möödunud.

Tundub, et kõik ministeeriumid on sel suvel tublisti tööd teinud. Sotsiaalministeerium andis välja juhise, mis annab soovitusi töötajatele ja tööandjatele, kes kasutavad kaugtöö võimalusi. Arvestades, et värske juhendi kohaselt: tööandja peab suutma tõendada riskide hindamist, mistõttu tuleb riskianalüüs vormistada kirjalikult, ning tööandja võib vajadusel töökeskkonna riske hinnata ka fotode /---/ alusel, vormistasimegi meie töötajate edastatud piltide põhjal kodukontorite riskianalüüsi otse MaksuMaksja veergudel.

Margit Berko

MaksuMaksja peatoimetaja

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo