Maksumaksja portaal - TOIMETUSE VEERG - 2019 > Mai (nr 5) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
EML ajakiri MaksuMaksja > 2019 > Mai (nr 5) > TOIMETUSE VEERG
TOIMETUSE VEERG

Maikuu MaksuMaksjas muutuvatest seadustest

Kuigi ametlikult peaks Eestis maksurahu valitsema, leidub ikka makse, mis muutuvad või mille muudatuste jõustumine on nüüd kätte jõudnud. Neist seadustest selles MaksuMaksja numbris juttu tulebki.

2017. aasta lõpus kõpitseti põhjalikumalt vanemahüvitise maksmise põhimõtteid. Ikka selleks, et hüved ja õigused oleks õiglasemad ning hoolduskoormus vanemate vahel ühtlasemalt jaotatud. EML jurist Hiie Marrandi kirjutab täpsemalt perehüvitiste seaduse vanemapuhkust puudutavatest muudatustest, mis jõustuvad 2019. aasta septembrist.

Muidugi ei saa üle ega ümber alkoholiaktsiisi langetamisest. EML juhatuse liige Martin Huberg annab põhjaliku ülevaate, kuidas me praeguse olukorrani üldse jõudsime. Lõpuks ei jää muud üle kui tõdeda, et „me ju ütlesime, et nii läheb“ MaksuMaksja veergudel korduvalt.

Attela advokaadibüroo advokaat Medeia D˛aparidze tutvustab maksukorralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu, millega maksukorralduse seadus täieneb lausa peatüki võrra. Nimelt võetakse üle Euroopa Nõukogu direktiiv 2017/18521 liikmesriikide maksuvaidluste lahendamise mehhanismide kohta Euroopa Liidus. Seadus peaks jõustuma juba selle suve 30. juunil.

Lugejad saavad teada ka, et maksumaksjate liiduni on jõudnud teave, et Sotsiaalkindlustusamet ei hüvita tööandjale 28 päeva ületava 7-päevase põhipuhkuse kompensatsiooni osalise töövõimega inimese töölepingu lõppedes, kui puhkus on küll välja teenitud, kuid kasutamata. Kui töötaja jõudis aga puhkuse ära kasutada enne töösuhte lõppemist, siis see tööandjale hüvitatakse. Probleemile tähelepanu juhtimiseks pöördusime õiguskantsleri poole, kes leiab samuti, et SKA tõlgenduspraktika ei ole põhjendatud.

Maksumenetluse käigus kogub maksuhaldur vajalikke tõendeid nii maksukohustuslaselt kui ka kolmandalt isikult. Tihti tunneb see kolmas isik end seejuures õigustatult häirituna, sest kontroll ei puuduta ju tema maksuarvestust, kuid ta peab selgitusi jagama ja tõendeid edastama. Kui kaugele võib maksuhaldur oma menetlustoiminguga minna? ATTELA advokaadibüroo vandeadvokaat Madis Uusorg tutvustab selle kohta juhtnööre Riigikohtu praktikast.

Margit Berko

MaksuMaksja peatoimetaja

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo