Maksumaksja portaal - TOIMETUSE VEERG - 2019 > Märts (nr 3) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
TOIMETUSE VEERG

Märtsi MaksuMaksjas riigi tellitud uuringutest

Märtsikuu ajakirjanumber toob lugejateni kokkuvõtted kahest riigi tellitud uuringust.

Esimene neist on Advokaadibüroo SORAINEN AS ja Tallinna linna korruptsioonivastase strateegia töörühma välja töötatud korruptsiooni ennetamise strateegia, kus lugeja saab tutvuda töörühma ettepanekutega korruptsiooniga võitlemiseks ja ka selgitustega nende juurde. Töö on meedias tänamatult vähe tähelepanu saanud, kuid seda võiksid lugeda ka teised kohalikud omavalitsused.

Teist uurimust on saatnud vali meediakära — tegemist on Rahandusministeeriumi tellitud ja PricewaterhouseCoopers Advisors teostatud analüüsiga aktsiisipoliitika riskidest, võimalustest ja mõjust majanduskeskkonnale. Nii saavad ka MaksuMaksja lugejad esimest korda objektiivse tervikpildi senise aktsiisipoliitika mõjust majanduse kogu spektris, ning kaasa mõelda, milliseid väljavaateid pakub aktsiisipoliitika tulevikus.

Advokaadibüroo Attela jurist Medeia D˛aparidze tutvustab eeldatavalt järgmise aasta alguses jõustuvat kobarseadust, millega muudetakse korraga 10 merendusvaldkonda reguleerivat seadust, ning suures osas puudutavad muudatused maksuseadusi.

ATTELA Advokaadibüroo vandeadvokaat ja partner Kaspar Lind annab ülevaate Euroopa Kohtu otsusest kohtuasjas, mis käsitles autokoolis sõiduõppe maksustamist käibemaksuga. Vaidlus sai alguse Saksamaalt, kus üks autokooli pidaja soovis rakendada maksuvabastust B ja C1 kategooria sõiduki juhiloa saamiseks vajalikule koolitusteenusele ning kohtul tuli selles kontekstis käibemaksudirektiivi sätteid tõlgendada.

EML juhatuse liige Martin Huberg kirjutab segadusest INF 14 esitamisel ning juhatab kätte MTA kodulehel peidus oleva juhendi, kust pisut abi saada.

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo