Maksumaksja portaal - TOIMETUSE VEERG - 2019 > Veebruar (nr 2) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
TOIMETUSE VEERG

Veebruari MaksuMaksjas valimislubaduste täitmisest

Valimised on läbi saanud ja rahulikumad ajad kestavad vähemalt koalitsiooni moodustamiseni. Nii ongi paslik vaadata, kuidas kavatsevad erakonnad oma lubadusi täide viia. EML juhatuse liige Martin Huberg annab lugejatele väikese spikri, millistele aspektidele tuleks tähelepanu pöörata ja mida üldisemalt oodata.

EML jurist Hiie Marrandi lahkab küsimust, kas sellest suvest toimima hakkav meie riigi edendamine tervikuna ja tema raamatupidamisteenuse kvaliteedi tõstmine ehk kohustuslikuks muutuv e-arveldamine riigiga on ettevõtjate jaoks (lisaks IT-ettevõtetele) kokkuvõttes positiivne või negatiivne muudatus. Maksumaksjate liit avaldas oma seisukoha selle uue kohustuse suhtes juba 2016. aastal ning jääb kindlalt selle juurde.

Möödunud aastal tegi Euroopa Kohus Tallinna müügimaksu kohta otsuse, milles leidis, et müügimaks ei kahjusta ühise käibemaksusüsteemi toimimist, kuna see ei koorma kaubandustehinguid käibemaksuga võrreldaval moel, ning müügimaksu kehtestamine ega säilitamine ei ole käibemaksudirektiiviga vastuolus. Hiie Marrandi arutlebki teemal, kas nüüd on oodata müügimaksu taastamist, eriti arvestades, et enne valimisi on erakonnad avalikustanud väga väheseid katteallikaid oma maksulubadustele.

Margit Berko

MaksuMaksja peatoimetaja

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo