Maksumaksja portaal - Ikla piiripunkti lähedal etendub Läti alkorallist inspireeritud must komöödia. Gerli Tiganik, Prem Productions OÜ - 2018 > Mai (nr 5) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
EML ajakiri MaksuMaksja > 2018 > Mai (nr 5) > Ikla piiripunkti lähedal etendub Läti alkorallist inspireeritud must komöödia. Gerli Tiganik, Prem Productions OÜ
Ikla piiripunkti lähedal etendub Läti alkorallist inspireeritud must komöödia. Gerli Tiganik, Prem Productions OÜ
„Kui siit piiripunktist alla vaatan, üle purjus Eestimaa..." Just nii võiks laulda Karl August Hermann Ikla piiripunkti tornis, kuhu paistab kätte alkoholi supermarketi meeletu ostuhullus.

Suveetendus „Piiri peal” toob kokku Eesti hinnatud näitlejad Ago Andersoni ja Jan Uuspõllu keset metsikut ostumaaniat Läti piiril Iklas. Anderson ning Uuspõld asuvad lahkama oma elu, et leida üles see piir, mida ületades oled läinud juba üle piiri. Mõlemad näitlejad on eriliselt värvikirevate eluga kui nad oma lugusid üksteisega jagasid, pidid mõlemad tõdema: „Kui ei oleks endaga juhtunud, ei oskaks välja ka mõelda!”

Ago Anderson: „Sõitsin mõni aeg tagasi niisama mööda rannateed Läti poole, kolasin seal ringi ja Iklas kargas järsku pähe mõte, et võiks siin anda rahvale peale ülepiiri poodlemise veel midagi. Jõudsin lõpuks esimese taluni Eestis, Läti poolt tulles. Helistasin Uuspõllule ja…”

Jan Uuspõld: “...ja mina sain lõpuks põhjuse minna Iklasse. Vaatasin siis neid pikki pudelite rivisid seal poes ja sees kihvatas küll on kahju, et ma enam ei joo, nii odav! Aga mine sa tea, võib-olla Ago ajab mind etenduse ajal jooma, sest säästaksin sellega palju raha.”

Etendus toimub Uue-Jaani talus Ikla külas Pärnumaal. Etendus kestab umbes 2 tundi koos vaheajaga. Etenduspaigas on avatud kohvik ja muuseum.

Laval: Jan Uuspõld ja Ago Anderson.

Esietendus 15. juulil kell 17:00 Uue-Jaani talus Iklas.

Järgmised etendused toimuvad:

16., 17., 23., 24., 25. juulil; 3., 20., 24. ja 25. augustil kell 19:30 ning

22. juulil, 5. ja 26. augustil kell 17:00.

Vaata lisa: www.prempro.ee/etendus/piiri-peal.

3 KÜSIMUST

Ago Anderson

 1. Lavastusel on mitmetähenduslik nimi „Piiri peal”. Kuidas tead sina oma piire inimesena?
  Ega me ei teagi oma piire, ja need piiride tundmaõppimised tulevad ainult kogemustega. Ma arvan, et nooremast peast on lihtsam üle piiri minna igas mõttes. Targemana ja vanemana sa juba tead, kust maalt võib olukord halvaks minna. Sel juhul saab piiri peal neid olukordi vältida.
 2. Kas sinul, pärnakal, on tavapärane käia üle piiri alkoholi ja bensiini toomas või pigem toetad Eesti riiki?
  Väga pole sinna olnud asja, kui ainult seoses tööga olen võtnud küll bensiini ja külastanud poode. Üldiselt toetan rohkem Eesti riiki, sest minu tarbitavad kogused pole nii suured, et ma peaksin muretsema endale korraliku lao koju.
 3. Kuidas sina suhtud tänasesse maksupoliitikasse kui õige on seada piire inimeste tarbimisharjumuste muutmiseks?
  See on väga kahe otsaga asi. Ühest küljest kuskilt peaks alustama, ja alati on keegi, kellele ei meeldi käesolev poliitika, olgu see siis viinahinna tõus ning nende kahjulike asjade piiramine. Teisest küljest, kõik inimesed maailmas lähevad sinna ostma, kus on odavam. See on igaühel individuaalne juhtum
  kas ma tõesti viitsin kõikjalt tuua asju, kus on odavam, või on nii hea elu ega pea selle nimel pingutama. Nagunii mõeldakse üle maakera sellest ning poliitikud testivad erinevaid võimalusi. Aga kas see toob ka kasu, mina ei tea.

Jan Uuspõld

 1. Sina enam ei tarbi alkoholi anna paar soovitust, kuidas saaksid eestlased võitu alkoholikuradist?
  Ega sellist rahvuslikku rünnakut alkoholi vastu ei kujuta ette. See on ikka inimestes kinni. Palju lihtsam tundub ütelda, et olen eestlane ja joon, sest vaata, kus ma elan, selle asemel et koguda eestlased kokku ja öelda, et nüüd me enam ei joo. Eestlased ongi rohkem individualistid, neile ei sobi selline lööktöö, nagu tuleme kokku ja teeme ära.
 2. Möödunud aastal laekus 55 miljonit eurot alkoholiaktsiisi vähem võrdluses 2016. aastaga. Kui palju mõjutab alkoholi kallinemine eestlaste vajadust osta alkoholi?
  See on ilmselt pikemaajalisem protsess, me ei saa isegi II maailmasõja mõjusid resümeerida, need kestavad edasi. Aga ega alkohol ei ole hinna pärast kunagi joomata jäänud, vähemalt minul mitte.
 3. Lavastus toimub Iklas, Läti piiri ääres. Miks on valitud selline koht lavastuseks?
  Eestlaste ränne ju toimub just seda trajektoori pidi ja miks mitte viia kultuur sinna, kus inimesed on. Igal juhul on see võit kõigile
  eestlased ostavad Lätist soodsat alkoholi, hoiavad nii kokku sadu eurosid ja saavad selle kokkuhoitud raha eest veel teatris ka käia. Kui teha kerge matemaatiline arvutus, siis on meie etendus eestlastele tasuta!

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo