Maksumaksja portaal - TOIMETUSE VEERG - 2018 > Mai (nr 5) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
EML ajakiri MaksuMaksja > 2018 > Mai (nr 5) > TOIMETUSE VEERG
TOIMETUSE VEERG

Mai MaksuMaksjas palgast, dividendidest ja nende suurusest

Maksuamet üllitas maikuus palga ja dividendide maksmise juhendi, mis ütleb maksumaksjale, kellel mis ja kui suur peab olema. MaksuMaksja värske number analüüsibki lähemalt seda juhendit, arvestades päriselu situatsioone.

EML juhatuse liige Martin Huberg märgib, et juhend juhendiks, aga reaalselt laekuda võivaid maksusummasid arvestades on tegemist pigem pseudoprobleemiga. Samas, kuna riik üritab pensioni suurust osaliselt lahti siduda elu jooksul inimese eest tasutud sotsiaalmaksust, siis on tõenäoline, et probleem pigem süveneb. Seetõttu võib teema päevakorral hoidmine preventiivse meetmena olla isegi kaalumist väärt mõte. Peaasi, et sellest nõiajahti ei kujuneks.

TÜ äriõiguse dotsent Andres Vutt uurib MTA juhendit, püüdes leida vastust küsimusele, miks on juhendis tehtud järeldus täpselt vastupidine õiguskirjanduse valitseva seisukoha ja Riigikohtu praktikaga. Selle järeldusega on põhjendatud aga kogu juhendi keskset väidet, et osaühing peab maksma juhatuse liikmele tasu. Samuti on juhendis esitatud teise autori seisukohta teadlikult ebaõigelt, mis on aga petturlus.

EML jurist Hiie Marrandi kirjutab, et aktsiisikaupade hinna poolest on Eesti kohe-kohe Soomele järele jõudmas, samas kui palgataseme osas ei ole isegi lähenemisest mõtet rääkida. Teiste riikide kogemusest on hästi näha, kuidas kallimad aktsiisikaubad tekitavad piirikaubanduse, mis aga lõpuks laieneb aktsiisikaupadelt ka kõigile muudele kaupadele. Soome keskmist palka teenivatel riigikogulastel on, mille üle mõtiskleda.

Juba enam kui 10 aastat tagasi kirjutasime ajakirjaveergudel koolitusturul tegutsevast ettevõtjast, kes on ühtlasi ka maksuvõlgnik. Hiie Marrandi annab ülevaate ettevõtja käekäigust vahepealsetel aastatel ning tõdeb, et vaatamata nimemuutusele on ta ettevõtlusstiil jäänud samaks. Madala maksu- või ärimoraaliga isikute likvideerimine toimub aga väga vaevaliselt hoolimata sellest, et seadustes on terve rida meetmeid, mida kasutusele võtta.

Margit Berko

MaksuMaksja peatoimetaja

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo