Maksumaksja portaal - TOIMETUSE VEERG - 2018 > aprill (nr 4) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
TOIMETUSE VEERG

Aprilli MaksuMaksjas maksurahust

Riigieelarve strateegia on kinnitatud ja Eestis valitseb nüüdsest maksurahu. Aprillikuu ajakirjanumber kirjutab aga kehtima hakanud uutest maksumuudatustest ja juba kehtivate maksuseaduste tagajärgedest.

EML jurist Hiie Marrandi teeb kokkuvõtte käibemaksuseadusesse tehtud parandusetest, millega seoses tasub tähelepanu teritada käibemaksuhuvilistel kinnisvaraarendajatel ning teistelgi kinnisvara ja metalltoodete müügiga tegelejail.

Lisaks tutvustab Hiie Marrandi Euroopa Komisjoni välja pakutud uut maksu digimajanduse maksustamiseks Euroopa Liidus. Maks on mõeldud ajutise lahendusena, et aidata liikmesriikidel maksuraha tagasi saada ning võidelda EL konkurentsivõimet ähvardavate ohtudega, seni kui ühine terviklik EL lahendus kokku lepitakse, välja töötatakse ja ellu rakendatakse.

ATTELA Advokaadibüroo vandeadvokaat ja partner Kaspar Lind annab ülevaate Rahandusministeeriumi ette valmistanud eelnõust, millega järjekordselt muudetakse tulumaksuseadust ning lisaks muudele üsna tehnilistele ja keerulistele muudatustele soovitakse sätestada sätted majandusliku sisu kohta teatud tehingute tarbeks. Tuleb nentida, et tulumaksuseaduse pidev muutmine erinevate eelnõudega on muutnud seaduse niigi halvasti mõistetavaks ning selle algne korrapära ja süstemaatika on kadumas. Lihtsast ja väheste eranditega maksusüsteemist ei ole enam nagunii põhjust rääkida.

EML juhatuse liige Martin Huberg käsitleb oma artiklites piirikaubandust, täpsemalt seda, mida tasub meeles pidada Lätis ostlemas käimisel. Samuti lahkab ta taas sõiduauto ja kilovattide teemat, see kord tuleb juttu maksukohustuse ulatusest ehk kas see sõltub sõiduautot kasutatavate töötajate arvust.

Margit Berko

MaksuMaksja peatoimetaja

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2018 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo