Maksumaksja portaal - Stalnuhhin ostis kuluhüvitiste eest enda kirjutatud lasteraamatuid. Aleksander Krjukov, Indrek Kuus (Err.ee), Lasse Lehise kommentaar - 2018 > märts (nr 3) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
EML ajakiri MaksuMaksja > 2018 > märts (nr 3) > Stalnuhhin ostis kuluhüvitiste eest enda kirjutatud lasteraamatuid. Aleksander Krjukov, Indrek Kuus (Err.ee), Lasse Lehise kommentaar
Stalnuhhin ostis kuluhüvitiste eest enda kirjutatud lasteraamatuid. Aleksander Krjukov, Indrek Kuus (Err.ee), Lasse Lehise kommentaar

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees, Keskerakonda kuuluv Mihhail Stalnuhhin lasi möödunud aastal endale kuluhüvitistena välja maksta 4300 eurot enda kirjutatud lasteraamatute eest. Aruannete kohaselt jagas Stalnuhhin neid kohtumistel valijatega suveniirideks.

Mihhail Stalnuhhin esitas Riigikogu kantseleile taotlusi raamatute eest tasumiseks igakuiselt mullu jaanuarist kuni novembrini. Enamasti laskis ta kinni maksta korraga 30 raamatut, aga näiteks novembris 55 raamatut. 30 raamatu puhul esitas ta arve 367 eurole ja 66 sendile, 50 raamatu puhul 668 eurole ja 60 sendile. Kogusumma aasta peale tuli 4331 eurot ja 29 senti.

Stalnuhhin tunnistas ERR uudisteportaalile antud intervjuus, et tegu oli ta enda kirjutatud raamatutega.

Mihhail Stalnuhhin, Riigikogu kuluhüvitiste aruande järgi olete te möödunud aastal ostnud 4331 euro eest raamatuid ja lasknud need tasuda kuluhüvitiste eest. Mis raamatutega on tegu?

Need on minu raamatud.

Teie enda raamatud?

Jah. Esinduskulud on enda esindamiseks ja ma kasutan neid üritustel. Panen välja igasuguste lasteürituste auhindadeks jne.

Tegemist on siis lasteraamatutega, mida te olete ise välja andnud?

Jah.

Kas selline tegevus teie endi silmis on Riigikogu liikme hea tavaga kooskõlas ja kas te ei näe siin huvide konflikti?

Kas ma teen seda mitteametlikult? Kas see ei käi kantseleist läbi? Kui ma tulen lasteaeda ja kingin kõigile, kellel on see kuu sünnipäev, raamatu, siis mida selles halba on?

Kas ma saan õigesti aru, et te enda esindamiseks ostsite enda kirjutatud raamatud kuluhüvitise eest. Te esindate end kui Riigikogu liiget sel viisil?

Jah.

Kus te peamiselt neid raamatuid jaganud seni olete?

Põhiliselt Narvas. Kuigi ka kõigil kohtumistel, mis meil vahetevahel on toimunud Riigikogus, olen ma neid kinkinud lastele ja ka täiskasvanutele, kellel on lapsed vastavas vanuses. Näiteks jõulujoonistuste konkurss, kus osaleb üle 50 lapse ja kõik saavad kingituse. Lasteaiad. Et meie fraktsiooni liikmetel oleks kinke, kui me käime mööda Eestimaad, sest need raamatud on nii eesti kui ka vene keeles.

Artikkel ilmus 28.03.2018 ERR.ee uudisteportaalis.


Mihhail Stalnuhhini raamatud:Kommentaar

Maksumaksjate liit on keeletu

Lasse Lehis

EML juhatuse liige

Ilmselt meie varasemad korralekutsumised on mõjunud igale riigikogulasele vastavalt tema südametunnistusele. Pärast autoliisingu teema tõstatamist oli siiski hulk Riigikogu liikmeid, kes lõpetasid autoliisingu arvete esitamise. Samas, mis puudutab hr Stalnuhhinit, siis ilmselt on ta kindel, et tema valijaid see ei häiri. Ja arvatavasti ei häirigi. Me peaksime võib-olla hakkama venekeelses meedias lugejat harima selles, mida euroopalikus õigusruumis üks rahvasaadik võib endale lubada ja mida mitte.

Ma ei üle küll kursis, millest räägivad hr Stalnuhhini kirjutatud lasteraamatud, aga kui need on huvitavad ja õpetlikud lood, siis on lootust, et nende raamatute lugejad ehk suureks saades käituvad teisiti kui nende raamatute autor. Muidu on raamat ilus kingitus ja enda kirjutatud raamat seda enam. Minagi kingin tihti oma raamatuid. Aga ma ostan need raamatud ka kirjastajalt (maksumaksjate liidult) oma raha eest välja, kuigi võiks ka lihtsalt praagiks deklareerida ja maha kanda. Aga ma ei soovi ka kunagi saada Riigikogu rahanduskomisjoni esimeheks ja ilmselt olen selle ameti jaoks liiga rumal.

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo