Maksumaksja portaal - TOIMETUSE VEERG - 2018 > Veebruar (nr 2) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
TOIMETUSE VEERG

Veebruari MaksuMaksjas Lätti sõitvatest maksudest

Seekordne ajakirjanumber kirjutab Lätti minevast maksurahast veebruaris toimunud sündmuste valguses. 2017. aasta oli Eesti ajaloos pretsedenditu. Mitte kunagi varem ei ole aktsiisilaekumised nii palju prognoosile alla jäänud kui nüüd. Jutt ei käi ainult alkoholiaktsiisist, vaid ka tubakast ja kütusest. Saamata jäänud aktsiisile lisandub ka käibemaks, samuti on piirikaubandus mõjutanud paljude tavakaupade käivet.

Ebaõnnestunud aktsiisipoliitika eest kuulutas maksumaksjate liit töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski maksumaksja vaenlaseks. Ka Teenusmajanduse Koja ja Postimehe korraldatud konkursil kuulutati alkoholiaktsiisi tõstmine 2017. aasta halvimaks seaduseks. Lisaks kogunes 24. veebruaril ligi 5000 eestlast Mazsalacasse Lätis, et koos meelt avaldada Eesti praeguse maksupoliitika vastu. Seda protestiaktsiooni tervitas ka maksumaksjate liit, kuna tunneb muret, et riiki on sattunud juhtima vastutustundetud poliitikud, kes ei julge tunnistada oma vigu ja püüavad halvustada neid, kes kritiseerivad läbikukkunud aktsiisipoliitikat. Jääb üle vaid loota, et kui teemat ajakirjanduses piisavalt kajastada, avab riik lõpuks ka oma silmad.

EML juhatuse liige Martin Huberg lahkab üksikasjalikult teist, pea sama kurikuulsat seadusemuudatust — ametiautode maksustamise muutumist. Mida võidab ja mida kaotab tööandja auto ümbervormistamisega isiklikuks sõiduautoks? Kui palju on praeguseks sõiduautosid liiklusregistris ümber registreeritud ning milliseid nimelt? Ja viimaks — miks me teeme elu kibedaks oma kaasmaalastel? Kas me tõesti peame uskuma, et kallis auto on varaste klassi ning odav ja „kilovativaba“ auto ainult töösõitude tegemise tunnuseks?

Margit Berko

MaksuMaksja peatoimetaja

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo