Maksumaksja portaal - TOIMETUSE VEERG - 2017 > august (nr 8) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
TOIMETUSE VEERG

Augusti MaksuMaksjas elust pärast kobarseadust

Kevadine maksukobar sai suure kisa ja käraga vastu võetud ning maksumaksjad ootavad hirmu ja põnevusega selle rakendamist. Kuid seaduste meisterdamiste vabrik ei ole sugugi seisma jäänud. Värske ajakirjanumber heidabki valgust sellele, millised on uued loodud seadusemuudatused.

Parem hilja kui mitte kunagi — kuigi FIE kui ettevõtlusvormi tähtsus on pidevalt kahanemas, muutuvad FIE-de maksustamise reeglid viimaks siiski sõbralikumaks. EML juhatuse liige Lasse Lehis toob muudatused üksikasjalikult välja. Eelnõu on kiitmist väärt ka juba lihtsalt sellepärast, et leiti muude pakiliste asjade kõrvalt aega läbi mõtelda, mis imeloom see FIE ikka on ja kuidas teda ärimaastikul positsioneerida. Pole ka põhjust saladust teha, et üsnagi suur osa muudatusi pärineb EML ettepanekute nimekirjast.

2017. aastal hakkas kehtima pöördmaksustamine metallitoodetele. Nüüd on valminud käibemaksuseaduse muutmise eelnõu, kus metalli osas on kavas kaks muudatust. MaksuMaksja vaatabki lähemalt neid muudatusi, millest esimene puudutab toodete nimekirja ja teine arvete vormistamist.

EML jurist Hiie Marrandi annab põgusa ülevaate uue rahvatervise seaduse eelnõust, mis on avalikkuse tähelepanu pälvinud eelkõige koolipuhvetite menüüd puudutavas osas.

Samuti tutvustab ta lähemalt arenguid müügimaksuvaidluses, millega on nüüd jõutud niikaugele, et Euroopa Kohtult küsitakse eelotsust müügimaksu kooskõla kohta käibemaksudirektiiviga.

Lisaks teeb Hiie Marrandi kokkuvõtte Soomes pikki aastaid toimunud kohtuvaidlusest, mis puudutas maksuandmete avalikustamist — ühelt poolt kaaluti ajakirjandusvabadust maksuandmete avaldamisel ja teiselt poolt eraelu puutumatust.

Margit Berko

MaksuMaksja peatoimetaja

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2018 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo