Maksumaksja portaal - Euroopa Komisjon ootab huvitatud isikute arvamusi alkoholiaktsiisi kohta. EML - 2017 > mai (nr 5) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
EML ajakiri MaksuMaksja > 2017 > mai (nr 5) > Euroopa Komisjon ootab huvitatud isikute arvamusi alkoholiaktsiisi kohta. EML
Euroopa Komisjon ootab huvitatud isikute arvamusi alkoholiaktsiisi kohta. EMLEuroopa Nõukogu alkoholidirektiivi 1992/93 EEC ei ole muudetud juba alates 1992. aastast. Nüüd on komisjon leidnud, et selle direktiivi sisulist poolt võiks parandada, ja ootab ettepanekuid, arvamusi. Aprillist juulikuuni 2017. aastal saavad kõik asjast huvitatud arvamust avaldada alkohoolsetele jookidele ja alkoholile kohaldatava aktsiisi kohta.

Direktiiv sätestab alkoholiaktsiisi struktuuri. Seejuures reguleerib direktiiv järgmisi teemasid:

- defineerib ja klassifitseerib mitmesugused alkoholitooted. Direktiivi eesmärk on tagada siseturu normaalne toimimine;

- määratleb alkoholitooted, mis kuuluvad aktsiisiga maksustamisele;

- täpsustab meetodeid, mille alusel toimub maksustamine (st kuidas aktsiisi arvutatakse);

- määrab kindlaks erandid, mis ei kuulu aktsiisiga maksustamisele;

- annab liikmesriikidele teatud juhtudel õiguse rakendada madalamaid aktsiise (nt väiketootjatele, vähese alkoholisisaldusega jookidele).

2016. aasta oktoobris valmis raport[1] (mida toetas ka sõltumatu uurimus[2]), milles märgiti, et direktiivil on arenemisruumi just selles osas, kuidas vähendada liikmesriikide ja ettevõtjate halduskoormust ning kõrvalekaldeid siseturu toimimisel.

ECOFIN majandusnõukogu arutas raportis toodud tähelepanekuid oma detsembrikuisel kogunemisel ja tegi komisjonile ülesandeks valmistada ette direktiivi muutmise eelnõu. 2017. aasta märtsis avaldati esialgne mõjuhinnang, mis kirjeldab direktiivi muutmise vajaduse tagamaid ja probleeme ning võimalikke lahendusi.

11. juulini on kõigil asjast huvitatud isikutel ja organisatsioonidel võimalus sel teemal arvamust avaldada ja oma panus anda. Tulemuste kohta koostatakse ülevaade, mis avaldatakse 2017. aasta lõpus.

Teema eest vastutab Euroopa Komisjoni kaudsete maksude direktoraat ja arvamust saab avaldada siin: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/Structures_excise_alcohol.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnavõtud alkoholipoliitika karmistamise vajadusest annavad alust arvata, et alkoholiaktsiisi kaasajastamise teemal on Eestis arvamusi küll ja küll. Kohati on debatt muutunud üpris tuliseks. Näiteks lubati aktsiisivabade alkoholikoguste teema Eesti EL eesistumise ajal tõsiselt ette võtta.[3] Eks näis, kas hakkab ettepanekuid lendama Brüsseli poole.

Uudise originaal: Public consultation on the structures of excise duties applied to alcohol and alcoholic beverages

https://ec.europa.eu/taxation_customs/consultations-get-involved/customs-consultations/public-consultation-structures-excise-duties-applied-alcohol-and-alcoholic-beverages_en.[3] Vt Ann-Marii Nergi. Ossinovski nõuab Läti alkoralli tõttu terves Euroopas piiriüleste koguste vähendamist. - Arileht.delfi.ee, 12.01.2017.

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2018 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo