Maksumaksja portaal - TOIMETUSE VEERG - 2017 > mai (nr 5) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
EML ajakiri MaksuMaksja > 2017 > mai (nr 5) > TOIMETUSE VEERG
TOIMETUSE VEERG

Mai MaksuMaksjas Eesti maksurulett

See ajakirjanumber käsitleb taas eelseisvaid maksumuudatusi — millised maksud tulevad ja millises mahus. Valitsuse hasart kiiruga maksuruletti mängida on suur ning paratamatult langetatakse läbimõtlemata otsuseid. EML kasutab siinkohal juhust ja toob välja enda ning teiste ettevõtlusorganisatsioonide konstruktiivse kriitika nii panditulumaksu, sõiduauto erisoodustuse, magustatud jookide maksu jpm osas.

EML juhatuse liige Martin Huberg vaagib vast avastatud 200 miljoni euro suurust tekkivat eelarveauku ning pakub omalt poolt võimalusi selle lappimiseks. Samuti vaatab ta lähemalt, millisena kehtestatakse lõpuks teekasutustasu ning missugused on sellegi maksu puudujääkid.

EML jurist Hiie Marrandi selgitab lähemalt rõõmustavat uudist, et MTA tunnistab viimaks sõidujagamisteenuse, nt Uberi, kviitungit raamatupidamises aktsepteeritava kuludokumendina. Reeglite tõlgendamine muutub moodsa majanduse tingimustes aina vabamaks ning ka kuludokumendil nõutavate andmete loetelu on õnneks aja jooksul järjest kärbitud.

Advokaadibüroo RASK advokaat Villy Lopman annab ülevaate Riigikohtu otsusest, mille kohaselt on maksukorralduse seaduse intressimäär 0,06% päevas kooskõlas Eesti Vabariigi põhiseadusega. Samas on tänaseks aga juba laiemat kandepinda leidnud arusaam, et kehtivas maksuintressi süsteemis esineb tõsiseid probleeme ja need ilmselgelt tahavad lahendamist. Ühelt poolt peab siis maksuhaldur juba täna asuma rakendama enda avaramaid õiguslikke võimalusi intresside kustutamisel. Teisalt on vähemalt seaduse muudatuse kavatsuse tasandil lubatud parandada olukorda lähitulevikus veel ka seaduse tasandil.

Ajakiri tutvustab ka Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu ettepanekuid maksejõuetusega seonduvate probleemide lahendamiseks ja ausama ettevõtluskeskkonna tagamiseks.

Margit Berko

MaksuMaksja peatoimetaja

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2018 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo