Maksumaksja portaal - Keskerakond ei olegi kuritegelik organisatsioon. EML - 2017 > veebruar (nr 2) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
EML ajakiri MaksuMaksja > 2017 > veebruar (nr 2) > Keskerakond ei olegi kuritegelik organisatsioon. EML
Keskerakond ei olegi kuritegelik organisatsioon. EML

EML ettepanek MTA-le maksumenetluse alustamiseks Keskerakonna suhtes

05.11.2015

04.11.2015 ilmus Postimees.ee artikkel „Keskerakond lubab maksta Savisaare ja Kallo kaitsjatasu“, milles on kirjutatud, et Keskerakonna kinnitusel on erakond mitmel korral kinni maksnud oma juhatuse liikmete kriminaalasjade advokaadikulud.

Lähtudes eeldusest, et Keskerakond ei ole kuritegelik organisatsioon ja erakonna juhatuse liikmete põhikirjaliste ülesannete hulka ei kuulu kuritegude toimepanemine, on EML arvates erakonna juhatuse liikme isiklikus kohtuasjas antud õigusabi kulu hüvitamine erisoodustus, mis tuleb maksustada TuMS § 48 alusel. Näiteks kui EML juhatuse liige ületab kiirust ja vajab trahvi vaidlustamiseks õigusabi, siis meie veendumuse kohaselt sooviks MTA kindlasti maksustada seda erisoodustusena, kui EML peaks oma juhatuse liikme õigusabikulud hüvitama. Erakondade puhul peaks kehtima sama loogika.

Kuna viidatud artiklist jäi mulje, et Keskerakond ei ole õigusabikulusid erisoodustusena deklareerinud, siis teeme ettepaneku viia läbi maksukontroll ja seda asjaolu kontrollida.


Edgar Savisaarest sai Keskerakonna ajaloonõunik

Delfi.ee, 01.02.2017

Edgar Savisaar on alates esmaspäevast Keskerakonna palgaline nõunik, kinnitas erakonna peasekretär Jaak Aab.

Aab kinnitas ERR raadiouudistele, et Savisaar on ajaloonõunik ning tegeleb erakonna ajalooga ja annab sellega seoses vajadusel nõu.

Aab selgitas, et kui esialgu oli juttu Savisaarele 3500 euro maksmisest kuus, siis lepingus on tema palganumber väiksem.

„Me oleme tema eest teatud kulusid ka maksnud ja sellega on kaasnenud ka teatud maksude maksmine - kuna oleme tema eest maksnud õigusabikulusid, siis see läheb erisoodustuse alla. Nii et kokkuleppel makstakse talle selle võrra väiksemat palka, millised on olnud meie kulutused. Kui esialgu oli juttu 3500, siis praegu see palk nii kõrge pole," rääkis peasekretär.

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2018 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo