Maksumaksja portaal - TOIMETUSE VEERG - 2017 > Jaanuar (nr 1) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
TOIMETUSE VEERG

Jaanuari MaksuMaksjas kobarseaduse kulgemisest

Palju kritiseeritud kobarseadus jätkab veeremist ning MaksuMaksja vaatab, millised on selle seaduse arengud uuel aastal.

EML juhatuse liige Martin Huberg alustab ootustest, mis olid seatud seoses kobarseaduse väljakuulutamisega meie presidendile, ja nende mittetäitumisest — 2016. aasta lõpu suurim pettumus oli presidendi poolt kobarseaduse väljakuulutamine, andmata hinnangut selle sisule ja menetlusele. Ei ole teada, kas selles kobaras on midagi põhiseadusevastast, kuid kui presidendi tegevus jätab juba formaalselt kehva maitse suhu ja sisust minnakse mööda, siis on see plass, piinlik.

Lisaks toob Martin Huberg hinnangu ettevõtja sõiduautode erimärgistamise kavatsusest, millest Rahandusministeerium ei olegi loobunud. Ka EML seisukoht ei ole selles osas muutunud.

Martin Huberg annab ka ülevaate pensionireformidest — 1999. aastal toimunud ja praegusest, võrdleb nende eesmärke ja võimalikke tagajärgi.

Advokaadibüroo Lentsius & CASUS vandeadvokaat ja partner Kaspar Lind analüüsib valitsuse värsket ideed, mis näeb ette kontsernisiseste laenude maksustamise. Ta toob näiteid minevikust, kuna sarnased sätted on Eestis ka varem kehtinud, kuid need on siiski kehtetuks tunnistatud. Kokkuvõtvalt, võimalus kiirelt ja lihtsalt äriühing asutada on küll tore, kuid majandus- ja maksukeskkonda silmas pidades on tihti olulisem sellele järgnev, ning selles osas on meil vajakajäämisi, mille parandamiseks ei ole ei eelmine ega praegune koalitsioon soovinud ülearu kiirelt muudatusi teha.

EML jurist Hiie Marrandi kirjutab taas kohtuvaidlusest maksuintresside põhiseaduslikkuse üle. Tallinna Halduskohus analüüsis jaanuaris otsuse olukorda, kus maksuintressi määramine toimub maksumenetluse tulemusena. Ka selles asjas jättis kohus maksuintresse puudutava sätte kohaldamata osas, mis näeb ette maksuintresside määraks rohkem kui 0,03% päevas. Viimane sõna intressiteemal jääb aga muidugi Riigikohtule.

Margit Berko

MaksuMaksja peatoimetaja

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo