Maksumaksja portaal - Müügimaksu viirastused. EML, Tallinna Kaubamaja AS börsiteade - 2014 > august (nr 8) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
EML ajakiri MaksuMaksja > 2014 > august (nr 8) > Müügimaksu viirastused. EML, Tallinna Kaubamaja AS börsiteade
Müügimaksu viirastused. EML, Tallinna Kaubamaja AS börsiteadeMüügimaks kehtis Tallinnas aastatel 2010–2011 ning kuna kohalike maksude seaduse muutmise tulemusena kaotati see maksuliik 1. jaanuarist 2012 lõplikult kogu Eestist, ei ole ka erilist põhjust MaksuMaksja lugejatele sellest maksust pikalt kirjutada. Viimati saigi teemat põgusalt puudutatud aasta tagasi ning uudise sisu oli lühidalt selles, et tasapisi hakkab läbi tiksuma kolmeaastane aegumistähtaeg, mille jooksul on võimalik esitada tagastusnõudeid nendel julgetel, kes soovivad vaidlustada müügimaksu seaduspärasuse. Tookord oli meile teada vaid info AS Eesti Statoil esitatud kaebusest (mis ei ole siiani lõpliku lahendini jõudnud). Tallinna linna aastaaruandest saame teada, et müügimaksu tagastusnõudeid aktsiisikaupadelt on esitanud veel ka AS Alexela Oil, Neste Eesti AS ja OÜ Winestore kokku 1,136 miljoni euro ulatuses. Kuid hiljuti uudistest läbi lipsanud rutiinne börsiteade annab tunnistust, et „huviliste“ hulka on lisandunud ka Tallinna Kaubamaja, kes on otsustanud vaidlustada müügimaksu täies ulatuses, mitte ainult aktsiisikaupade osas. Kuna Tallinna Kaubamaja kontserni kuulub ka näiteks Selveri poekett, pole põhjust imestada, et „tagasihoidliku“ 3,27 miljoni euro suurune tagastusnõue moodustab üle kümnendiku kogu Tallinna 2010. –2011. a müügimaksu laekumisest.

Samal teemal MaksuMaksjas varem ilmunud:

· Oh aegu ammuseid! - 2013, 6/7, lk 4-5

Tallinna Kaubamaja AS tütarettevõtete müügimaksu tagastusnõuded

Tallinna Kaubamaja AS börsiteade
11.08.2014
www.tkmgroup.ee

Tallinna Kaubamaja AS tütarettevõtted Selver AS, Kaubamaja AS, AS TKM King, AS Viking Motors ja OÜ TKM Beauty Eesti taotlevad tagasi aastatel 2010–2011 makstud müügimaksu.

Müügimaks kehtis Tallinnas kohaliku maksuna alates 1. juunist 2010 kuni 31. detsembrini 2011. Nimetatud ajavahemikul tasusid Tallinna Kaubamaja AS kontserni tütarettevõtted müügimaksu kokku 3,27 miljonit eurot, sealhulgas Selver AS 2,20 miljonit eurot, Kaubamaja AS 0,86 miljonit eurot, AS TKM King 0,14 miljonit eurot, AS Viking Motors 0,04 miljonit eurot ja OÜ TKM Beauty Eesti 0,03 miljonit eurot. Müügimaks kaotati Riigikogus vastu võetud seadusega ja pärast seda on mitmed ettevõtjad nõudnud tasutud müügimaksu tagastamist seoses selle vastuoluga Eesti ja Euroopa Liidu õigusaktidega. Ükski nimetatud vaidlustest ei ole meile teadaolevalt tänaseks lõpliku lahendini jõudnud.

Müügimaksu tagastuse taotlemise eesmärgil esitasime parandatud müügimaksu deklaratsioonid, mille tõttu algatas Tallinna Ettevõtlusamet tagastusnõuete kontrollimenetluse. Kontrollimenetluste tulemusena andis Tallinna Ettevõtlusamet maksuotsused, mille kohaselt rahuldati tagastusnõuded vaid osaliselt. Tallinna Ettevõtlusamet pidas müügimaksu tagastusnõudeid põhjendatuks kokku 0,05 miljoni euro ulatuses, sealhulgas Selver AS osas 0,04 miljoni euro ulatuses ja Kaubamaja AS osas 0,01 miljoni euro ulatuses.

Tallinna Kaubamaja AS kontserni tütarettevõtted on juba esitanud või esitamas Tallinna Ettevõtlusameti maksuotsuste peale kaebused Tallinna Halduskohtule.

Müügimaksu vaidlustes nõustab ja esindab Tallinna Kaubamaja AS kontserni tütarettevõtteid advokaadibüroo Borenius. Tallinna Kaubamaja AS kontserni tütarettevõtetel müügimaksu vaidlusega seoses jooksvad kulud puuduvad, tasu maksmine on kokku lepitud vastavalt vaidluse tulemusele. Kuivõrd tegemist on juhtumiga, millega sarnaseid lõpplahendusi ei ole teada, siis ei ole käesoleval hetkel võimalik anda hinnangut tagastusnõude vaidluse tulemuslikkuse ja ajalise lõpplahenduse osas, kuid Tallinna Kaubamaja AS tütarettevõtjad ei ole kindlasti võtnud ette vaidlust, mida nad peaksid perspektiivituks.

Tallinna Kaubamaja AS informeerib börsi müügimaksu tagastusnõuetega seotud kohtuvaidluste olulistest kohtu määrustest ja otsustest börsi reglemendis sätestatud korras.
  Print article Send article

| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo