Maksumaksja portaal - Nominentide nimekirja sellel aastal ei koostatud. EML - 2014 > veebruar (nr 2) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
EML ajakiri MaksuMaksja > 2014 > veebruar (nr 2) > Nominentide nimekirja sellel aastal ei koostatud. EML
Nominentide nimekirja sellel aastal ei koostatud. EML

Staa˛ikad MaksuMaksja lugejad peaksid kindlasti mäletama, et tavaliselt eelneb maksumaksja sõbra ja vaenlase tiitli saajate väljakuulutamisele nominentide nimekirja avaldamine. Sellel aastal oli teisiti. Kuna nii sõbra kui vaenlase tiitli omistamise ajendiks olnud sündmused leidsid aset üsna värskelt ning jätsid kõik võimalikud alternatiivsed kandidaadid kaugele varju, ei oleks „taustalauljate“ kunstlik lisamine väga suurt pinget tekitanud, pigem oleks üllatusmoment (kui seda üldse olla sai) veelgi vähenenud.

Siiski mainime ära, milliseid kandidaate meile veel esitati.

Sõbra kategoorias mainiti seoses käibedeklaratsiooni eelnõu ümber toimuvaga lisaks presidendile ka ettevõtlusorganisatsioone (sealhulgas ka EML ennast) ning endist õiguskantslerit Allar Jõksi, kes koostas eelnõu põhiseadusele vastavuse analüüsi. Mainimist leidis ka endine rahandusminister Aivar Sõerd.

Teise rõõmsa sündmusena nimetati Riigikohtu otsust keskkonnatasude tõusu põhiseadusega vastuolus olevaks tunnistamise kohta ning maksumaksja sõbra tiitli vääriliseks peeti õiguskantsler Indrek Tederit selle vaidluse algatamise eest.

Kolmanda sündmusena toodi ära töötuskindlustusmakse määra langetamine 2013. aastast ning selle eest paluti maksumaksja sõbra tiitel omistada Eesti Tööandjate Keskliidu tollasele juhile Tarmo Kriisile.

Maksumaksja vaenlase kategoorias esitati ühe kandidaadina majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts samade tegude eest, mille eest talle 2012. aasta vastav tiitel juba omistati, ning iga-aastane püsinominent on loomulikult Maksu- ja Tolliamet. Seekord heitis meie poole pöördunud lugeja selle asutuse ametnikele ette võhiklikkust, mille näitena toodi käibemaksu tagastusnõuete kontrolli käigus asjatundmatute küsimuste esitamist. Üks pöörduja avaldas ka nördimust MTA Tallinna büroo uue asukoha üle.

Tõe huvides olgu märgitud, et saime ka e-posti teel ühelt 19-aastase staa˛iga raamatupidajalt ettepaneku, mille sisu oli risti vastupidine meie otsusega. Delfi artikli anonüümsetes kommentaarides tegi samasisulisi ettepanekuid paar korda ka keegi Herberti-nimeline kommentaator, kes pidas vajalikuks ka lisada, et EML tuleks ümber nimetada maksu mittemaksjate liiduks. Herbertile olgu lohutuseks öeldud, et viimasel ajal meie juristidele esitatud küsimuste pinnalt võib tõesti öelda, et meie liikmete hulgas on kasvanud välismaal tegutsevate ja eksportivate ettevõtjate hulk, kellel on aina rohkem probleeme ja muresid käibemaksu tagastusnõuetega. Erinevalt „maksuedetabeli“ idee autoritest on aga EML arvamusel, et need ettevõtted, kes tegelikult Eestisse raha sisse toovad, väärivad veidi suuremat lugupidamist ja soosivamat kohtlemist.

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo