Maksumaksja portaal - Koduomanikud valisid Tallinna Vee oma suurimaks kiusajaks - 2011 > veebruar (nr 2) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
EML ajakiri MaksuMaksja > 2011 > veebruar (nr 2) > Koduomanikud valisid Tallinna Vee oma suurimaks kiusajaks
Koduomanikud valisid Tallinna Vee oma suurimaks kiusajaks

Eesti Omanike Keskliidu pressiteade
31.01.2011

30. jaanuaril Estonia kontserdisaalis toimunud I Eesti koduomanike kongressil võeti vastu ühisavaldus koduomanike kaitseks ning kuulutati traditsiooniliselt välja Koduomaniku Sõber ning Koduomaniku Kiusaja. Kongressil osales kokku 1000 inimest.

Koduomanike kiusajaks osutunud pealinna veemonopol — Tallinna Vesi — sai tiitli teistkordselt, sest on süstemaatiliselt eiranud oma kohustust veehindu langetada. Eelmisel aastal esitas Tallinna Vesi hoopis uue hinnataotluse, mis oleks lähimate aastate jooksul ebaseaduslikult viinud tarbijate taskust täiendavalt veel 50 miljonit krooni, teatas Eesti Omanike Keskliit.

Koduomanike sõbraks valiti kolm kohalikku omavalitsust, kus on kodud maamaksust vabastatud. Harku, Rae ning Jõgeva valla tegutsemine on seda tähelepanuväärsem, et nad leidsid võimaluse kodu omamisele kaasa aidata ka majanduslikult raskel ajal, mil mitmed teised omavalitsused maamaksu suurendasid.
Koduomanike kongressi avasõnad ütles president Arnold Rüütel. Ta rõhutas on pöördumises kodu kui väärtuse tähtsust ning tõi esile koduomanike ühistegevuse arendamise vajaduse.

Oma seisukohad koduomanike ühistest huvidest esitasid Andres Ergma Eesti Pensionäride Ühenduste Liidust, Tõnis Rüütel Eesti Kinnisvarafirmade Liidust, Lasse Lehis Eesti Maksumaksjate Liidust ning Marek Strandberg Kliima- ja Energia Agentuurist. Sõna said ka paljud teised, muu hulgas kohalike omavalitsuste esindajad ning Rootsi Koduomanike Liidu (Villaägarna) president Gunnar Jansson ja Soome Koduomanike Liidu (Omakotiliitto) president Juhani Nenonen.

Eesti Omanike Keskliit on Eesti suurim kodanikuorganisatsioon, mis on asutatud 1994. aastal Eesti Õigusjärgsete Omanike Liiduna samuti Estonia kontserdisaalis. Tänaseks on omanike keskliidul enam kui 52 000 liiget. Liit seisab koduomanike huvide eest ning pakub oma liikmetele tasuta juriidilist abi ning Kodukaardi allahindlusi pea sajas ettevõttes üle Eesti.
  Print article Send article

| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo