Maksumaksja portaal - EML ja MTA arutasid maksuseaduste muudatusi. Hiie Marrandi - 2005 > august (nr 8) - EML ajakiri MaksuMaksja
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              SmartSection is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
EML ajakiri MaksuMaksja > 2005 > august (nr 8) > EML ja MTA arutasid maksuseaduste muudatusi. Hiie Marrandi
EML ja MTA arutasid maksuseaduste muudatusi. Hiie Marrandi

Maksu- ja tolliameti ning Maksumaksjate liidu esindajad arutasid 4. augustil rahandusministeeriumi kavas olevaid käibemaksu- ja maksukorralduse seaduse muudatusi.

Maksuhaldurit esindasid MTA kaudsete maksude talituse juhataja Kaia Loob, kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe, maksude tagastamise kontrolli talituse juhataja Urmas Võimre ja haldusmenetluse talituse peajurist Villy Lopman. EMLi poolt osalesid arutelul tegevjuht Õnneli Varend ja jurist Hiie Marrandi.

Arutelualuse teema kohta on EMLi kodulehel õigusloome rubriigis seadusemuudatuste all[1] üles riputatud vastav kirjavahetus. Seadusemuudatuse eesmärk on muuta pikemaks perioodi, mille võrra maksuhalduril on õigus pikendada enammakstud käibemaksu tagastamise tähtaega. Seni on tähtaeg 30 päeva (käibemaksuseaduse § 34 lg 2), pikendamise tulemusel oleks maksuhalduril õigus 30 päeva kaupa pikendada tagastamist kuni 90 päeva võrra.

Liit mõistab riigipoolset soovi käibemaksupettuste vastu võidelda efektiivselt, aga ei pea õigeks, et maksuhalduril võiks enammakse tagastamise tähtaja pikendamisel olla liiga avar diskretsiooniõigus[2]. Maksuhalduri ja Maksumaksjate liidu koostöö tulemusena valmib tõenäoliselt nii maksuhaldurit kui ka maksumaksjaid rahuldav seadusemuudatus.

 

Hiie Marrandi

EMLi jurist[2] Kaalutlusõigus – haldusorgani õigus teha otsus seadusega ettenähtud piirides oma äranägemisel. – Õigusleksikon, Tallinn 2000

  Print article Send article

| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo