MA koolitusel jäi segaseks üks küsimus. Nimelt FIE peatas oma tegevuse juunis 2006. Tal jäi kaupu lattu, nüüd märts 2007 alustab ta uuesti FIE-na tööd. Kas see kaup mis tal 2006 a lattu arvele jäi, tuled tuludeklaratsioonis näidata kui isiklikku tarbimisse võetud? Tegelikult seda ju ei tehtud ja seda sama kaupa ta hakkab nüüd märtsis taas müüma.


NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 26.02.2007 10:27

MA koolitusel jäi segaseks üks küsimus. Nimelt FIE peatas oma tegevuse juunis 2006. Tal jäi kaupu lattu, nüüd märts 2007 alustab ta uuesti FIE-na tööd. Kas see kaup mis tal 2006 a lattu arvele jäi, tuled tuludeklaratsioonis näidata kui isiklikku tarbimisse võetud? Tegelikult seda ju ei tehtud ja seda sama kaupa ta hakkab nüüd märtsis taas müüma.

Tulumaksuseaduse § 37 lg 6 näeb ette, et kui FIE staatus oli peatatud rohkem kui 12 kuud, siis loetakse ettevõtluse tarbeks soetatud vara isiklikku tarbimisse võetuks. Teie puhul oli peatamine lühem kui 12 kuud ning kaupa ei ole vaja isiklikku tarbimisse deklareerida. Kui tegevus oleks peatatud üle 12 kuu ning oleks loetud isiklikku tarbimisse võetuks, siis kauba müügist saadud tulu oleks maksuvaba.

Allikas: Maksumaksja portaal : http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=514