Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kõik kinnisvaraga seotud küsimused - Ettevõte omab elamispinda (korter). Esialgu firma plaanis korteri müüa aga kuna kinnisvaraturg on madalseisus siis soovitakse teda hakata välja üürima. Selleks sisustakse hetkel korterit alates mööblist kuni köögitarvikute (nugade-kahvliteni) välja. Kuidas toimida selliste kuludokumentidega. Kas sellised kulud võib ettevõtluse kuludesse kanda ja kuidas toimida käibemaksuga, kas võib sisend km maha arvata, kuna tulevikus üüritulu on maksuvaba (hetkel kasutame 95% proportsiooni, mis arvestasime eelmise aasta maksustatava ja maksuvaba käibe järgi).
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte omab elamispinda (korter). Esialgu firma plaanis korteri müüa aga kuna kinnisvaraturg on madalseisus siis soovitakse teda hakata välja üürima. Selleks sisustakse hetkel korterit alates mööblist kuni köögitarvikute (nugade-kahvliteni) välja. Kuidas toimida selliste kuludokumentidega. Kas sellised kulud võib ettevõtluse kuludesse kanda ja kuidas toimida käibemaksuga, kas võib sisend km maha arvata, kuna tulevikus üüritulu on maksuvaba (hetkel kasutame 95% proportsiooni, mis arvestasime eelmise aasta maksustatava ja maksuvaba käibe järgi).

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 30.04.2008 10:46 (3168 korda)
Sisustamisel tulumaksuprobleemi ei teki. Käibemaksu puhul sõltub mahaarvamine sellest, kas üürikäivet maksustatakse või mitte. Eluruumi üüri üldjuhul maksustada ei saa (v.a KMS § 46 lg 4), seega toimub sisendkäibemaksu mahaarvamine tõesti KMS §-s 32 sätestatut silmas pidades ning §-s 33 sätestatud meetodeid kasutades.

Sisustatud korteri lühiajaline väljaüürimine võib vastata majutusteenuse tingimustele (külaliskorter). Sel juhul oleks käive maksustatav 5% määras ja sisendkäibemaksu saab maha arvata täies ulatuses. Külaliskorteri kohta vt Majandus- ja kommunikatsiooniministri määrust nr 128: Nõuded majutusettevõttele (RTL 2005, 106, 1635).

Vt siit kinnisvara käibemaksustamisega seotud küsimusi: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/category.php?categoryid=45


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo