Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Firma A ostab põllum.masinaid teiselt eesti firmalt B, kes omakorda ostab need EL riikidest.Firma B soetamisel teeb pöördmaksustamist ja müüb kauba edasi firmale B. Firma B maksab KM ja firma A küsib KM tagasi.<br />Kui mõni osa masinal puruneb ja see läheb garantii alla, siis eesti firma B tahab, et firma A esitaks talle arve garantii alla mineva kauba kompenseerimiseks. Kuna see ei ole firma A jaoks käive (kompenseeritakse ainult kauba maksumus) siis kas tohib arve esitada ilma käibemaksuta? (Käibemaks on juba tasutud firma B poolt ja tagasiküsitud soetamisel firma A poolt.) Kas võib nii teha võin peab arve esitama käibemaksuga?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Firma A ostab põllum.masinaid teiselt eesti firmalt B, kes omakorda ostab need EL riikidest.Firma B soetamisel teeb pöördmaksustamist ja müüb kauba edasi firmale B. Firma B maksab KM ja firma A küsib KM tagasi.
Kui mõni osa masinal puruneb ja see läheb garantii alla, siis eesti firma B tahab, et firma A esitaks talle arve garantii alla mineva kauba kompenseerimiseks. Kuna see ei ole firma A jaoks käive (kompenseeritakse ainult kauba maksumus) siis kas tohib arve esitada ilma käibemaksuta? (Käibemaks on juba tasutud firma B poolt ja tagasiküsitud soetamisel firma A poolt.) Kas võib nii teha võin peab arve esitama käibemaksuga?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 31.03.2008 13:29 (2012 korda)
Kui A ettevõtluses kasutatav masin vajas uut detaili ja pooled leppisid kokku, et B hüvitab A-le selle maksumuse, siis esitab A lihtsalt kahju hüvitamise nõude. Võimalik on võtta koheselt arve B nimele ja edastada see hüvitamiseks. Teine võimalus on võtta arve enda nimele, arvata käibemaks maha ja esitada kulude hüvitamise nõue ilma käibemaksuta. Probleem on juhul, kui A saab osaliselt käibemaksu maha arvata.
Riigikohtu praktika pakub tegelikult kulude hüvitamisel välja sellise lahenduse, kus nõue esitatakse koos käibemaksuga summale, kuid A sisendkäibemaksu maha ei arva. Mahaarvamise õigus on B-l. Vt lahendit, p 16: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-58-07


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo