Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - "Ettevõte" on käibemaksukohustuslane Eestis, aga pakub kinnisvaraga seotud teenustöid (ehitustööd) käibemaksukohustuslasest "firmale" Soomes, seega käibe tekkimise koht on Soome ja maksustamine 0%-ga. Siiani Eestis käive puudub. Kas ma võin sisendkäibemaksu maha arvata kuludelt, mis on seotud Soomes tekkinud käibega (kütus, telefon, ehitusmaterjalid,jne.) ja kas on õige, kui ma kajastan Soomes tekkinud käivet käibedeklaratsioonis "0%-ga kajastatavad tehingud ja toimingud"?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

"Ettevõte" on käibemaksukohustuslane Eestis, aga pakub kinnisvaraga seotud teenustöid (ehitustööd) käibemaksukohustuslasest "firmale" Soomes, seega käibe tekkimise koht on Soome ja maksustamine 0%-ga. Siiani Eestis käive puudub. Kas ma võin sisendkäibemaksu maha arvata kuludelt, mis on seotud Soomes tekkinud käibega (kütus, telefon, ehitusmaterjalid,jne.) ja kas on õige, kui ma kajastan Soomes tekkinud käivet käibedeklaratsioonis "0%-ga kajastatavad tehingud ja toimingud"?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 20.03.2008 12:08 (2300 korda)
Jah, KMS § 29 lg 1 võimaldab Eestis soetatud teenustelt ja kaupadelt tasumisele kuuluva käibemaksu sisendkäibemaksuna maha arvata ka juhul, kui ettevõtlus toimub välismaal (osutatavate teenuste käibe tekkimise koht ei ole Eesti).

Kui käibe tekkimise koht ei ole Eesti, siis on arvel 0% ning see deklareeritakse KMD-l real 3.

Kui te oleks registreeritud Soomes KMK-na ning esitaks arve sealse käibemaksuga, siis KMS § 15 lg 6.1 kohaselt kohaldatakse Eestis sellele käibele maksuvabastust ja seda siin deklareerima ei peaks.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo