Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - VARIA - Oü tegi füüsilisest isikule korteri väljaehituse maksumuses 285 557, nüüd selgus, et tellijal puudub reaalne võimalus võlanõue tasuda lähima 2 aasta jooksul. Seejuures jääb riigil saamata teatavad maksud kuni võlanõude täimiseni. Kas saab maksuamet otse pöörduda füüsilise isiku (tellija poole) võlanõudega, või ei ole ses asjas Oü mingit abi loota va kohtusse pöördumine?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Oü tegi füüsilisest isikule korteri väljaehituse maksumuses 285 557, nüüd selgus, et tellijal puudub reaalne võimalus võlanõue tasuda lähima 2 aasta jooksul. Seejuures jääb riigil saamata teatavad maksud kuni võlanõude täimiseni. Kas saab maksuamet otse pöörduda füüsilise isiku (tellija poole) võlanõudega, või ei ole ses asjas Oü mingit abi loota va kohtusse pöördumine?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 17.03.2008 08:48 (1426 korda)
Eraõiguslikud vaidlused lahendatakse siiski kohtus, mitte maksuhalduri kaudu.
Kui teenus on füüsilisele isikule osutatud, siis tekib teenuse osutajal käibemaksukohustus sõltumata sellest, millal ja kas ta üldse ostjalt teenustasu saab. Kui kauba puhul oleks võimalik kaup tagastada ja tehing tühistada, siis osutatud teenuse puhul sellist võimalust ei ole.
Maksuamet pöördub ikka selle isiku poole, kellel on tekkinud maksuvõlg. Maksuhalduril on õigus ka kolmandalt isikult vastutusotsusega maksuvõlg sisse nõuda, kuid see ei puuduta tavalisi tsiviilvaidlusi, vastutusotsuse esitamise alused tulenevad maksukorralduse seaduse §-dest 38-41.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo