Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Dividendid - Kui "ettevõte" kasutab "firma" raha aasta jooksul, kasutamisele pole katet arvete näol. Kas seda saab kajastada dividendide maksmisena, kui jah, siis millised maksukohustused tekivad?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui "ettevõte" kasutab "firma" raha aasta jooksul, kasutamisele pole katet arvete näol. Kas seda saab kajastada dividendide maksmisena, kui jah, siis millised maksukohustused tekivad?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 29.02.2008 08:09 (2560 korda)
Põhimõtteliselt, kui ettevõtja on juriidiline isik, kes teeb kulutusi, mille kohta tal puudub raamatupidamise algdokument, siis loetakse need kulutused ettevõtlusega mitteseotud kuludeks tulumaksuseaduse § 51 lg 2 p 3 alusel.

Seega tekib tulumaksukohustus.

Kindlasti oleks võimalik ka dividendi maksmise näitamine, maksukohustus oleks üldiselt sama (TuMS § 50).

Kuna te ei ole küsides paljastanud oma liikmelisust EML-is, siis täpsema vastuse saamiseks peate EML kodulehel ise küsimuste-vastuste andmebaasis surfima.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo