Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Muud - Kas tähtajaliselt hoiuselt saadav intressitulu kuulub maksustamisele või on see finantsteenus, mille pealt maksu tasuma ei pea?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kas tähtajaliselt hoiuselt saadav intressitulu kuulub maksustamisele või on see finantsteenus, mille pealt maksu tasuma ei pea?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 28.02.2008 14:32 (2087 korda)
Küsimuse sõnastuse järgi ei ole selge, kas soovite teada käibemaksu või tulumaksu kohta.

Vastus on mõlemas osas eitav:
- tulumaksuseaduse §-s 17 toodud tingimustel ei maksustata füüsilise isiku intressitulu.
- käibemaksu osas sätestab KMS § 16 lg 2 p 5, et finantsteenuste käive on maksuvaba, mitte maksustatav.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo