Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Töötuskindlustus - Inimesele määrati 5 aastat enne vanaduspensionile jäämist pension tervistkahjustava töö eest. Kas sellisel juhul peab tema töötasust kinni pidama töötuskindlustusmakset (6%)?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Inimesele määrati 5 aastat enne vanaduspensionile jäämist pension tervistkahjustava töö eest. Kas sellisel juhul peab tema töötasust kinni pidama töötuskindlustusmakset (6%)?
Küsis ja vastas Maksumaksja 15.02.2008 11:03 (2025 korda)
Töötuskindlustusmaksetest on vabastatud isik, kes on jõudnud riikliku pensionikindlustuse seaduse § 7 lõikes 1 või 2 sätestatud vanaduspensioniikka või kellele on määratud riikliku pensionikindlustuse seaduse §-s 9 sätestatud ennetähtaegne vanaduspension.

Teie poolt nimetatud juhtum siia alla ei käi, mis tähendab, et töötuskindlustusmakseid tuleb kinni pidada. Kinnipeetava makse määr ei ole mitte 6 vaid 0,6%.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo