Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Füüsilisest isikust ettevõtja - FIE sai Riikliku Looduskaitsekeskusega sõlmitud lepingu alusel loodushoiu tööde eest toetust. Kas seda toetust maksustatakse ja kui jah, siis milliste maksudega (tulumaks, sotsmaks)? Looduskaitseseaduse paragrahv 17 lg 10 ütleb, et nende loodushoiu tööde tegemist ei loeta majandustegevuseks ega ettevõtluseks.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

FIE sai Riikliku Looduskaitsekeskusega sõlmitud lepingu alusel loodushoiu tööde eest toetust. Kas seda toetust maksustatakse ja kui jah, siis milliste maksudega (tulumaks, sotsmaks)? Looduskaitseseaduse paragrahv 17 lg 10 ütleb, et nende loodushoiu tööde tegemist ei loeta majandustegevuseks ega ettevõtluseks.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 16.12.2007 20:14 (1647 korda)
Looduskaitseseaduse § 18 lg 1 kohaselt makstakse kaitseala, hoiuala või püsielupaiga poollooduslike koosluste säilimiseks kaitse-eeskirjaga või kaitsekorralduskavaga määratud vajaliku töö tegemiseks loodushoiutoetust.

Looduskaitseseaduse § 17 lg 10 kohaselt ei loeta kaitseala, hoiuala või püsielupaiga poollooduslike koosluste säilitamiseks vajaliku töö tegemist majandustegevuseks ega ettevõtluseks.

Kui üldjuhul loetaks ettevõtlustoetus ettevõtlustuluks, siis arvestades seaduses sätestatud erandit, ettevõtlustuluga tegemist ei ole.

Arvestades, et tegu ei ole ettevõtlustuluga ning tegu on seaduse alusel makstava toetusega, siis on see tulumaksuvaba (tulumaksuseaduse § 19 lg 3 p 3).


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo