Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Ettevõtlusega mitteseotud kulud - Kui Eesti Firma maksab mitteresidendist juriidilisele isikule (Taani kaubandus-tööstuskoda) liikmemaksu, kas tuleb tasuda sellelt ka tulumaks?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui Eesti Firma maksab mitteresidendist juriidilisele isikule (Taani kaubandus-tööstuskoda) liikmemaksu, kas tuleb tasuda sellelt ka tulumaks?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 09.11.2007 12:05 (1460 korda)
Sellise kulutuse hindamisel tuleb eelkõige vaadata, kas see on ettevõtlusega seotud või mitte. Mittetulundusühingutele tasutud liikmemaksud ja sisseastumismaksud mainib sõnaselgelt ära ka TuMS § 51 lg 2 p 2 ning seab kriteeriumiks ühingus osalemise seotuse maksumaksja ettevõtlusega.
Kui osalemine on ettevõtlusega seotud, siis ei ole kindlasti maksustamiseks alust.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo