Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Mitteresident - Minul on küsimus seotud eluasemelaenu intresside mahaarvamisest aasta tulumaksu deklaratsioonist.<br />Meil on abikaasaga eluasemelaen Eestis aastast 2005, töötame ja elame põhikohaga Soomes. Abikaasa on Soomlane ja mina töötan Soomes peaaegu aasta ning enne seda olin Soomes emapuhkusel 2 aastat. Kas meil on võimalus esitada intresside osale tulumaksu deklaratsioon?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Minul on küsimus seotud eluasemelaenu intresside mahaarvamisest aasta tulumaksu deklaratsioonist.
Meil on abikaasaga eluasemelaen Eestis aastast 2005, töötame ja elame põhikohaga Soomes. Abikaasa on Soomlane ja mina töötan Soomes peaaegu aasta ning enne seda olin Soomes emapuhkusel 2 aastat. Kas meil on võimalus esitada intresside osale tulumaksu deklaratsioon?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 07.11.2007 15:54 (1726 korda)
Intresside mahaarvamine Eestis eeldaks, et te deklareerite Eestis siinse residendina tulu (vt residendi mõistet TuMS §-s 6) ning rakendate vastavat maksusoodustust. See on võimalik ka mitteresidendina, kuid eeldab, et te olete maksustamisperioodil saanud vähemalt 75% oma maksustatavast tulust Eestis ja esitate residendist füüsilise isiku tuludeklaratsiooni (vt tulumaksuseaduse § 28.3). Iseenesest see ei ole oluline, kas eluasemelaenu eest soetati endale eluase Eestisse või mujale. Samuti oli maksusoodustus enne 2005. a oluliselt laiem ning nende lepingute osas vt rakendussätet TuMS § 61 lg-s 20.


| EML © 2006 - 2018 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo