Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Dividendid - Küsimus järgmine: kui tütarettevõte maksab emaettevõttele dividende ning emaettevõte sama summa omakorda dividendidena omanikele, siis kes peab maksma dividenditelt tulumaksu? Kas mõlemad nii tütarettevõte kui ka emaettevõte? Või ainult üks neist?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Küsimus järgmine: kui tütarettevõte maksab emaettevõttele dividende ning emaettevõte sama summa omakorda dividendidena omanikele, siis kes peab maksma dividenditelt tulumaksu? Kas mõlemad nii tütarettevõte kui ka emaettevõte? Või ainult üks neist?
Küsis ja vastas Maksumaksja 19.10.2007 15:58 (3050 korda)
Tulumaksu makstakse siis, kui toimub esimene dividendimakse. Emaettevõtja saab rakendada maksuvabastust vastavalt tulumaksuseaduse § 50 lg 1.1


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo