Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Meie firma müüb moodulmaju Norra (arve sisaldab endas ka paigaldust). Majad püstitab Norras aga meie alltöövõtja, kes esitab meile tööde eest arve. Kas ja kes (milline firma, kas tarnija või paigaldaja) peab ennast arvele võtma Norras käibemaksukohustuslasena?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Meie firma müüb moodulmaju Norra (arve sisaldab endas ka paigaldust). Majad püstitab Norras aga meie alltöövõtja, kes esitab meile tööde eest arve. Kas ja kes (milline firma, kas tarnija või paigaldaja) peab ennast arvele võtma Norras käibemaksukohustuslasena?
Küsis ja vastas Maksumaksja 16.10.2007 14:10 (2468 korda)
Kuna Norra ei ole Euroopa Liidu liige, siis ei pruugi Norra käibemaksureeglid olla vastavuses nende nõuetega, mis kehtivad EL liikmetele. Üldreegel on selline, et kokkupandava kauba ja ehitusteenuse käive tekib alati sihtkohamaal ning kui kaupa müüakse füüsilistele isikutele, peab müüja ennast kindlasti selles riigis käibemaksukohustuslasena arvele võtma. Kui Teie ostjaks on Norra ettevõtja, siis soovitame küsida tema käest, kas talle kehtivad Teie tehingu kohta pöördmaksustamise reeglid - kui kehti, siis peate te oma firma käibemaksukohustuslasena arvele võtma.

Võimalik, et majade hind ja paigalduse maksumus maksustatakse Norra tollis impordikäibemaksuga ning rohkem kohustusi teil Norras ei teki.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo