Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - VARIA - Maksuameti revident nõuab, et firma esitaks talle arvestuse iga kaubakoorma (puit, ostetud Lätist) kohta, et kuhu ja kellele konkreetselt ostetud materjalid on edasi müüdud. Raamatupidamiseeskirjades on ,et koheselt kasutusele võetavad (edasimüüdavad) matejalid kantakse kulusse soetuse momendil. Küsimus: kas firma on kohustatud materjalide liikumise kohta terve aasta kohta sellise arvestuse maksuametile tegema?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Maksuameti revident nõuab, et firma esitaks talle arvestuse iga kaubakoorma (puit, ostetud Lätist) kohta, et kuhu ja kellele konkreetselt ostetud materjalid on edasi müüdud. Raamatupidamiseeskirjades on ,et koheselt kasutusele võetavad (edasimüüdavad) matejalid kantakse kulusse soetuse momendil. Küsimus: kas firma on kohustatud materjalide liikumise kohta terve aasta kohta sellise arvestuse maksuametile tegema?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 11.10.2007 13:19 (1860 korda)
Võimalik, et silmas peetakse metsaseaduse § 38 alusel tekkivat kohustust. Metsaseaduse § 38 lg 1 kohaselt on raieõiguse või metsamaterjali müüja ja raieõiguse või metsamaterjali ostja kohustatud esitama Maksu- ja Tolliametile müüdud või ostetud raieõiguse või metsamaterjali kohta keskkonnaministri kehtestatud vormi kohase teatise. MS § 38 lg 2 kohaselt esitatakse teatis müügi- või ostutehingu sooritamise kvartalile järgneva kuu 10. kuupäevaks väljastusteatega tähtkirjaga, digitaalallkirjaga varustatud e-kirjaga või e-maksuameti kaudu.
Vt määrust koos lisaga siit:https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?replstring=33&dyn=12790553&id=12769230


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo