Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Muud - Füüsilisest isikust ettevõtja on käibemaksukohustlane, ta ostis seadme mis maksis 40000, temal kuulub see väikevahendisse ja sai otse kuluks kanda aga maksuamet ütleb kuna on käibemaksukohustlane ja soovib FIE-t lõpetada, siis ka peab tagasi maksma käibemaksu kuna seade on alla aasta kasutuses olnud ja maksuametil on õigus küsida käibemaks tagasi. FIE käibemaks lõppes tegevuse tõttu aga firma jääks alles.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Füüsilisest isikust ettevõtja on käibemaksukohustlane, ta ostis seadme mis maksis 40000, temal kuulub see väikevahendisse ja sai otse kuluks kanda aga maksuamet ütleb kuna on käibemaksukohustlane ja soovib FIE-t lõpetada, siis ka peab tagasi maksma käibemaksu kuna seade on alla aasta kasutuses olnud ja maksuametil on õigus küsida käibemaks tagasi. FIE käibemaks lõppes tegevuse tõttu aga firma jääks alles.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 09.10.2007 13:21 (1946 korda)
Nagu aru saan, ilmselt lõpetate FIEna tegutsemise ja asutasite OÜ, et ettevõtlust jätkata ning nimetatud seade on mitterahaline sissemakse OÜ-sse. Käibemaksu osas on mitterahalise sissemakse eseme üleandmine käive ja tehing tuleb maksustada nagu tavaline kauba müük vastavalt käibemaksuseaduse reeglitele. FIE peab riigile seega tõepoolest käibemaksu ära maksma, kuid OÜ saab selle sisendkäibemaksuna maha arvata (juhul kui OÜ on käibemaksukohustuslane).

Kui te ei teinud mitterahalist sissemakset, siis rakendub käibemaksuseaduse § 29 lg 10. Oluline ei ole, kui kaua seadet on kasutatud, vaid see, et seade on registrist kustutamise hetkel alles. Kasulikum oleks seade müüa või anda mitterahalise sissemaksena osaühingusse, kuid kindlasti tuleb jälgida, et osaühing oleks kauba saamise ajal käibemaksukohustuslane, siis saab ta käibemaksu maha arvata ja kokkuvõttes on saldo nullis.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo