Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Ostame Lätis asuva kinnisasjaga seotud teenust Läti firmalt (alltöövõtja) maksumuses 10000 LVL ja müüme selle koos enda poolt osutatud teenustega edasi Saksa firmale. Milline on käibemaksu tagastamise-andmise protseduur? Kas Läti käibemaksuseadus kohustab käibemaksu sel juhul arvestama ja kui, siis millised võimalused on meil seljuhul see tagasi saada?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ostame Lätis asuva kinnisasjaga seotud teenust Läti firmalt (alltöövõtja) maksumuses 10000 LVL ja müüme selle koos enda poolt osutatud teenustega edasi Saksa firmale. Milline on käibemaksu tagastamise-andmise protseduur? Kas Läti käibemaksuseadus kohustab käibemaksu sel juhul arvestama ja kui, siis millised võimalused on meil seljuhul see tagasi saada?
Küsis ja vastas Maksumaksja 01.09.2007 18:16 (1547 korda)
Kui te müüte teenuse edasi, siis tekib teil Lätis maksustatav käive ja te peate ennast sealt km kohustuslasena arvele võtma. Sel juhul saate ka sisendkäibemaksu maha arvata. Kui te mingil põhjusel(nt käibe suurus) ei ole kohustust ennast Lätis arvele võtta, siis on teil õigus taotleda Läti maksuametilt Läti käibemaksu tagastamist umbes samasuguses korras nagu on kirjas meie KMS § 35 (vastav protseduur on kogu EL-s kohustuslik).


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo