Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kõik kinnisvaraga seotud küsimused - Ettevõte on allrentnik ja rendib ruume edasi nii firmadele (büroopinnad ja ka korter) kui ka eraisikutele (korterid). Kas arvele tuleb lisada käibemaks? Kas käibemaksu lisamisel tuleb teavitada Maksuametit? Kui me ei lisa käibemaksu, kas see toob proportsionaalse km arvestuse? Kas võime valida, millistele objektidele lisame km ja millistele mitte?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte on allrentnik ja rendib ruume edasi nii firmadele (büroopinnad ja ka korter) kui ka eraisikutele (korterid). Kas arvele tuleb lisada käibemaks? Kas käibemaksu lisamisel tuleb teavitada Maksuametit? Kui me ei lisa käibemaksu, kas see toob proportsionaalse km arvestuse? Kas võime valida, millistele objektidele lisame km ja millistele mitte?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 30.08.2007 10:27 (2127 korda)
Soovi korral saab käibemaksukohustuslasest ettevõtja teatud käivetele käibemaksu lisada. Maksuametit tuleb sellest tõepoolest eelnevalt kirjalikult informeerida. Kui on kord tehtud valik maksustamise kasuks, siis see otsus on ettevõtjale siduv 2 aastat. Valikuõiguse korras ei ole õigust käibemaksu juurde lisada eluruumide rendile. Valikuõigust kasutades võite seaduse piires valida, millistele objektidele käibemaksu lisate ja millistele mitte. Ülaltoodud reeglid on kirjas käibemaksuseaduse § 16 lõigetes 2-4 (https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12796909). Kui Teil esineb nii maksustatavat kui maksuvaba käivet, on ülimalt tõenäoline, et sisendkäibemaksu mahaarvamine toimub osaliselt (kasutades proportsionaalset, otsearvestuse või segameetodit KMS § 32-33).


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo