Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kõik kinnisvaraga seotud küsimused - Küsimus järgmine: lepingu esemeks on meie nimele kinnistatav 0,3 ha suurune kinnistu ja sellel asuv angaar. Müügihind on lepingus 1. Kas angaari müük antud tehingus on käibemaksuga maksustatv või mitte?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Küsimus järgmine: lepingu esemeks on meie nimele kinnistatav 0,3 ha suurune kinnistu ja sellel asuv angaar. Müügihind on lepingus 1. Kas angaari müük antud tehingus on käibemaksuga maksustatv või mitte?
Küsis ja vastas Maksumaksja 23.07.2007 13:25 (2879 korda)
Angaar on ehitis ja selle maksustamine sõltub eelkõige sellest, kas tegemist on uue ehitisega või mitte ning millal angaar ehitati ja kasutusele võeti. Vt käibemaksuseaduse § 16 lg 2 p 3 ja § 46 lg 3. Käibemaksuga maksustatakse kogu kinnistu müügihind tervikuna. Kui angaar on teisaldatav, siis maksustatakse seda kui vallasasja ja maa müük on maksuvaba, kui tegemist ei ole krundiga.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo