Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - VARIA - Mis dokumendi alusel remonditööde kulud teisele kaasomanikule esitada, kui remonditööde tegijä ei ole ei Fie ega mingi firma töötaja? Remonditööd iseenesest olid kinnistu säilitamiseks vajalikud kulud. Ma ei saa ju eraisikuna teda palgata ka, et maksaks ära vajalikud maksud ja teeks palgalehe? Korteriühistut ega mingit muud ühistut loodud ei ole. Mõlemad kaasomanikud on kinnistu mõttelise osa omanikud ja siiamaani on vajaduse korral tellitud mingi firma kuskilt tegema mingit vajalikku tööd, aga seekord ei tahtnud ükski firma nii väikest tööd ja nii kiiresti kui vaja ette võtta ja pidin kasutama eraisiku abi. Millise dokumendiga tõestan tehtud kulutusi?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Mis dokumendi alusel remonditööde kulud teisele kaasomanikule esitada, kui remonditööde tegijä ei ole ei Fie ega mingi firma töötaja? Remonditööd iseenesest olid kinnistu säilitamiseks vajalikud kulud. Ma ei saa ju eraisikuna teda palgata ka, et maksaks ära vajalikud maksud ja teeks palgalehe? Korteriühistut ega mingit muud ühistut loodud ei ole. Mõlemad kaasomanikud on kinnistu mõttelise osa omanikud ja siiamaani on vajaduse korral tellitud mingi firma kuskilt tegema mingit vajalikku tööd, aga seekord ei tahtnud ükski firma nii väikest tööd ja nii kiiresti kui vaja ette võtta ja pidin kasutama eraisiku abi. Millise dokumendiga tõestan tehtud kulutusi?
Küsis ja vastas Maksumaksja 06.07.2007 19:49 (1410 korda)
Kõige targem oleks teise kaasomanikuga kulude jagamises kokku leppida enne kui kulutusi hakatakse tegema. Kulude kandmist saab tõendada kõikide tõenditega, mida aktsepteeritakse ka näiteks kohtumenetluses. Alternatiiv kirjalikule tõendile on tunnistaja ütlus. Võite ka võtta töö tegijalt kirjaliku kinnituse, et ta on raha töö eest saanud.

Füüsiline isik saab küll olla tööandja ja maksta sellega seotud makse. Tööleping tuleb registreerida tööinspektsioonis ja MTA-le tuleb esitada vorm TSD koos lisaga, seejärel saate maksude maksmiseks vajalikud viitenumbrid.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo