Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Eesti ettevõte (km-kohustuslane) ostab kaupu Inglismaalt. Üks sealne ettevõte ei ole käibemaksukohustuslane ja esitab meile arve ilma km-ta. Kuidas peame siin toimima, kas meie peame siin ikkagi riigile km ära maksma ja tagasi küsida ei saa (pöördmaksustamise alus ju puudub) või tuleb kaup arvele ja km probleemi ei olegi?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eesti ettevõte (km-kohustuslane) ostab kaupu Inglismaalt. Üks sealne ettevõte ei ole käibemaksukohustuslane ja esitab meile arve ilma km-ta. Kuidas peame siin toimima, kas meie peame siin ikkagi riigile km ära maksma ja tagasi küsida ei saa (pöördmaksustamise alus ju puudub) või tuleb kaup arvele ja km probleemi ei olegi?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 17.05.2007 13:36 (1909 korda)
Tegemist ei ole küll kauba ühendusesisese soetamisega teise liikmesriigi käibemaksukohustuslaselt (mida reguleerib käibemaksuseaduse, KMS § 7), aga meie KMS sätestab sellegipoolest maksukohustuse. Kauba ühendusesisene soetamine ei ole nimelt ainus olukord kui ostja saab rakendada pöördmaksustamist. KMS § 3 lg 4 sätestab üleüldise pöördmaksukohustuse, mis tähendab Teie küsimuse puhul, et pöördmaksustamisele kuulub ka kauba soetamine ettevõtlusega tegelevalt välisriigi isikult, kes ei ole Eestis registreeritud maksukohustuslasena ning kellel puudub Eestis püsiv tegevuskoht, mille kaudu ta tegeleb ettevõtlusega Eestis. Inglismaa müüja ei pea olema käibemaksukohustuslane, piisab, kui ta on ettevõtja.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo