Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kõik kinnisvaraga seotud küsimused - Eraisik tahab müüa endale kuuluva maaüksuse. Omandas maaüksuse ostmise teel. Kas talle tekib maksukohustus?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eraisik tahab müüa endale kuuluva maaüksuse. Omandas maaüksuse ostmise teel. Kas talle tekib maksukohustus?
Küsis ja vastas Maksumaksja 16.05.2007 10:58 (2183 korda)
Tulumaksuseaduse § 15 lõikes 5 on kirjas mitu erinevat võimalikku maksuvabastuse juhtu. Kui maa osteti, mitte ei erastatud, siis saab maksuvabastust rakendada ainult juhul, kui maatükil asub elumaja, suvila või aiamaja. Kui ei, siis tuleb maa müügist saadud kasu tulumaksuga maksustada.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo