Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Sõlmisime äriruumi üürilepingu tähtajaga 01.04.2007 – 01.04.2017.<br />Leping kohustab üürileandjat teostama vara, kui terviku nõuetekohast ekspluatatsiooni, põhikonstruktsioonide ja –seadmete remonti. Lepingu lisas on kokkulepe Üürileandja ja Üürniku vahel ehitustööde jagamisest. Iga ruumi juures on Üürniku töödeks:<br />• värvima seinad<br />• paigaldama/ehitama vastavalt oma sisekujundusele kergvaheseinad.<br /><br />Tasusime kinnisvara vahenduse eest 37 927 EEK, millele lisandub käibemaks. Tellisime sisekujundusprojekti, mille maksumus on 88 000 EEK, millele lisandub käibemaks. Oleme ostnud valgusteid ja valgusallikaid, jahutusseadmeid, vaipkatteid, kahhelkive jne. (osa neist on teisaldatavad ja osa mitte), kokku on remondimaterjalide ja tööde peale kulutatud 400 000 EEK ringis ja ilmselt lisandub kulusid veelgi.<br />Kas meil on õigus kõiki neid tehtud kulutusi tavakorras kuludesse kanda ja käibemaksu tagasi küsida?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Sõlmisime äriruumi üürilepingu tähtajaga 01.04.2007 – 01.04.2017.
Leping kohustab üürileandjat teostama vara, kui terviku nõuetekohast ekspluatatsiooni, põhikonstruktsioonide ja –seadmete remonti. Lepingu lisas on kokkulepe Üürileandja ja Üürniku vahel ehitustööde jagamisest. Iga ruumi juures on Üürniku töödeks:
• värvima seinad
• paigaldama/ehitama vastavalt oma sisekujundusele kergvaheseinad.

Tasusime kinnisvara vahenduse eest 37 927 EEK, millele lisandub käibemaks. Tellisime sisekujundusprojekti, mille maksumus on 88 000 EEK, millele lisandub käibemaks. Oleme ostnud valgusteid ja valgusallikaid, jahutusseadmeid, vaipkatteid, kahhelkive jne. (osa neist on teisaldatavad ja osa mitte), kokku on remondimaterjalide ja tööde peale kulutatud 400 000 EEK ringis ja ilmselt lisandub kulusid veelgi.
Kas meil on õigus kõiki neid tehtud kulutusi tavakorras kuludesse kanda ja käibemaksu tagasi küsida?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 17.05.2007 14:25 (1668 korda)
Kuna olete ettevõtlusega tegelev käibemaksukohustuslane, on ettevõtluse tarbeks tehtud kulutustelt õigus käibemaks tagasi küsida. Teie küsimusest ei selgu, et kulutused oleksid kuidagi ebatavalised või puuduks seos ettevõtlusega. See, et tegutsete üüripinnal, ei võta õigust ettevõtluse kulutustelt käibemaksu tagasi küsida.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo