Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - VARIA - Mõni aasta tagasi kehtestati meie poolt müüdavatele kaupadele (taimekaitsevahendid, väetised, söödad) täiendavad kontrollimise maksud. Müüdud koguste pealt peame riigile täiendavalt maksma aastas ligi 3 miljonit krooni. <br />Kas ei peaks ikka riik teostama järelvalvet nende summade eest, mida riigi eelarvest ette nähtakse? Taoline maksustamine on varjatud maksukoormuse tõus meie kõigi jaoks!
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Mõni aasta tagasi kehtestati meie poolt müüdavatele kaupadele (taimekaitsevahendid, väetised, söödad) täiendavad kontrollimise maksud. Müüdud koguste pealt peame riigile täiendavalt maksma aastas ligi 3 miljonit krooni.
Kas ei peaks ikka riik teostama järelvalvet nende summade eest, mida riigi eelarvest ette nähtakse? Taoline maksustamine on varjatud maksukoormuse tõus meie kõigi jaoks!

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 07.05.2007 08:29 (1267 korda)
Tegemist on riigilõivuseaduse § 208 lõike 6 alusel makstva riigilõivuga. Riigilõiv on oma olemuselt tasu toimingu sooritamise eest. Kui seda antud juhul ka tehakse (kontrollitoiminguid sooritatakse), siis on riigil põhjust ka lõivu küsida. Samamoodi makstakse audiitorile, raamatupidajale jne tasu. Kui suudaksite ära põhjendada, et sisuliselt midagi ei tehta, siis võiks tõstatada küsimuse lõivu õiguspärasusest, väites, et lõiv on sisuliselt maks ja peaks olema sätestatud maksuseaduses, kuid muul juhul ei näe me põhjust vastuväideteks.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo