Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Muud - Firma ostab Saksamaal sõiduauto , müüb Eestis edasi.Milliseid makse tuleb maksta sõiduki soetamisel, milliseid - müümisel.Kas maksude maksmise kord sõltub sellest, kelle käest auto on ostetud? Millised dokumendid kinnitavad ostu?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Firma ostab Saksamaal sõiduauto , müüb Eestis edasi.Milliseid makse tuleb maksta sõiduki soetamisel, milliseid - müümisel.Kas maksude maksmise kord sõltub sellest, kelle käest auto on ostetud? Millised dokumendid kinnitavad ostu?
Küsis ja vastas Maksumaksja 16.02.2007 18:22 (2028 korda)
Maksustamine sõltub sellest, kelle käest on auto ostetud. Kui on ostetud füüsiliselt isikult, mittekäibemaksukohustuslaselt, siis soetamisel maksustamist ei toimu ning Eestis müümisel saab rakendada käibemaksuseaduse §-st 41 tulenevat erikorda.

Kui auto osteti etteõvtjalt, siis tuleb jälgida müügidokumendi vormistust. Kui ettevõtja viitab arvel ühendusesisesele käibele (Innergemeinschaftliche Lieferung), siis toimub Eestis pöördmaksustamine ning edasimüük maksustatakse üldkorras. Kui arvel on viide erikorrale (Differenzbesteuerung, art 25a UStG), siis pöördmaksustamist Eestis ei toimu ja edasimüüki võite omal valikul maksustada kas üldkorras või § 41 eriskeemi alusel.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo